Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jak zbudować idealną masę mięśniową, czyli same ćwiczenia to o wiele za mało

Najświeższe wpisy

Piękna masa pełna mięśni to marzenie każdego kulturysty. Ludzi wykonujących plan treningowy na siłowni jest coraz więcej. Wszystkim im zależy na tym, aby sylwetka pozbawiona była tłuszczu, a mięśnie doskonale widoczne.
Niestety, często okazuje się, że sam wysiłek fizyczny to mimo wszystko zbyt mało.
siłownia
Author: marshel
Source: http://www.sxc.hu
W takich sytuacjach konieczne okazują się być różnorodne odżywki, do których wliczana jest oczywiście kreatyna.Nie można zapominać również o diecie. Zbudowanie masy mięśniowej kulturysty to jednak czasochłonny proces, który powinien przebiegać wielofalowo. Nie da się idealnych mięśni budować w ciągu miesiąca. To męcząca praca, która powinna trwać. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiedni dietę. Musi być zawarte w niej pełnowartościowe białko, które niezbędne jest do budowania masy mięśniowej. Unikając białka w diecie mięśnie nie zostaną zbudowane. Wspaniałym źródłem białka okazuje się być pierś z kurczaka oraz białko wpc - hiperłącze do serwisu - jaja kurzego.

zdrowe śniadanie
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com
Są to źródła białka równocześnie z niewielką ilością tłuszczu, co jeszcze bardziej podnosi ich wartość. Ilość tłuszczu w diecie musi pozostać naprawdę ograniczona. Trzeba pamiętać, że nawet wspaniale wyrzeźbione mięśnie nie będą wyrzeźbione, jeżeli przykrywać będzie je solidna warstwa tłuszczu.

Tak naprawdę wielu fachowców uważa, że konieczne jest stosowanie odżywek które będą przyśpieszały spalanie tłuszczu. Odżywki stanowią nieodłączną część walki o idealne mięśnie. Wśród tych na czasie, które są równocześnie naprawdę idealnie znajduje się kreatyna.

Nastawiając się na stosowanie odżywek, można wiedzieć, aby zażywać je zgodnie z zaleceniami producenta. Nigdy nie wolno przekraczać wyznaczonej dawki. Nie przyspieszy ona rozrostu mięśni, a tak naprawdę może prowadzić do powstawania groźnych powikłań. Odżywki dla kulturystów dostępne są w naszych czasach w postaci tabletek, kapsułek i wygodnego w użyciu proszku, który można będzie rozpuścić w wodzie, przyrządzając smaczny napój.

Zbudowanie dobrze widocznych mięśni jest naprawdę możliwe. Wymaga jednak czasu i naprawdę ogromnej pracy. Wiedzieć trzeba o prawidłowym odżywianiu i stosowaniu dobrze dobranych odżywek. Wówczas sukces z pewnością przyjdzie.