Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jaka musi być pielęgniarka? Co ważne jest w przypadku wykonywania tego zawodu?

Najświeższe wpisy

Zawód pielęgniarki wymaga od danej osoby specjalnych predyspozycji. Sporą wiedzę można przyswoić w czasie kursów, jednak istotne są również konkretne cechy charakteru, jakie dana osoba powinna posiadać, a tego przecież nie da się nauczyć.
schemat BHP
Author: STILL
Source: TILL


Co jest ważne w pracy jako pielęgniarka oraz czym zajmuje się taka osoba?


stomatolog
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Pielęgniarka w ogólnym opisie opiekuje się pacjentami. Chodzi o podstawową opiekę pod kątem pielęgnacyjnym, jak i rehabilitacyjną, jak również jest ogromnym wSPArciem kiedy mowa i diagnostyce. Pacjent, który znajduje się pod opieką pielęgniarską, powinien mieć jak najlepszy komfort. Zdarza się, że konieczna jest pomoc podczas najprostszych czynnościach takich jak ubieranie się, jedzenie, czy mycie. Już po tym widać, iż pielęgniarka musi potrafić zająć się osobom chorą, lecz też mieć fachową wiedzę, w czym pomagają między innymi kursy pielęgniarskie.


Gdy mowa o wspomnianych potrzebnych w tej pracy cech, to na pewno konieczna jest spora ilość empatii.

Jeżeli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis (https://www.swiatleku.pl/category/kremy-do-twarzy-na-noc), który na pewno również przykuje Twój wzrok.

Taka osoba w swojej pracy powinna kierować się myśleniem o dobru pacjenta jak i być być dla takiej osoby sympatyczna. Oprócz tego ważne, aby miała silną psychikę, gdyż każdego dnia musi stykać się z ludzkimi dramatami oraz musi być odporna na nie. Pielęgniarka wszak styka się z pacjentami w najróżniejszym stanie, przykładem może być specjalizacja onkologiczna dla pielęgniarek, jakie pracują na oddziałach gdzie leczy się raka.
W tych miejscach faktycznie trzeba mieć mocną psychikę, aby być podporą dla pacjenta, a nie płakać się nad jego losem. Dla niektórych te umiejętności są ciężkie do wyobrażenia, dlatego też nie każdy nadaje się do tego zawodu.