Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakie są bieżące przyczyny zatracania pamięci u Polaków?

Najświeższe wpisy

Stan zdrowia obywateli z roku na rok ulega zepsuciu. Coraz więcej obywateli zapada na zdrowiu. Kiedyś wyłącznie najstarsze osoby doświadczały dokuczliwych chorób. Aktualnie choroby są udziałem coraz to młodszych mieszkańców. Choroby serca, nadciśnienie, nowotwory czy choroby neurologiczne dotykają wiele osób, bez względu na wiek.


mózg
Author: _DJ_
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej Polaków cierpi zarazem na utratę pamięci. I w tym momencie nie są to co więcej bardzo stare osoby, ale młodzi ludzie. Jednakże służba zdrowia niedomaga, ale można prywatnie ubiegać się o opiekę medyczną. Przede wszystkim w ogromnych miastach dostęp do medyka jest powszechny. Wystarczy wpisać w Internecie frazę „neurolog Gdańsk”, aby się o tym utwierdzić.

Wiele osób może być zdziwionym tym, że tak wielu młodych mieszkańców cierpi naowe dolegliwości. Ale eksperci i znawcy tematu zdają sobie sprawę, że nie są to oderwane przypadki. Jakie są więc przyczyny utrapień mózgu? Otóż jest ich co niemiara. W pierwszej kolejności wielu zawodowców stawia wady genetyczne. Wskazują, że częstym powodem niniejszych schorzeń jest zagadnienie dziedziczenia. Tłumaczą to tym, że skoro mama lub ojciec chorowali na dane schorzenie, to rzeczywiście ich dziecko i wnuczek będzie bardziej podatne na tą chorobę, niż inni mieszkańcy, u których w rodzinie ten problem nie zalegał. W taki sposób neurologia tłumaczy wiele schorzeń wskazując na konotacje rodzinne. Może być w tym wiele prawdy, dlatego że rzeczywiście często pacjenci chorują na to samo, na co chorowali ich rodzice. Właściwie to nie jest przypadek, jednakże może to być skutkiem uwarunkowań genetycznych. Czy praktycznie istotą kłopotu jest genetyka? Inni fachowcy wskazują na inne przyczyny. Według nich powodem tych schorzeń są po prostu złe nawyki w domu. Dziadkowie czynili w dany sposób, ich dzieci przejęli te wzorce, a aktualnie wnuki tak postępują. Złe praktyki prowadzą do tego, że powstają korzystne warunki do pojawienia się klasycznej choroby. Przykładowo w danej rodzinie ogląda się dużo TV i spożywa duże ilości napojów wyskokowych. Wtedy powstają korzystne warunki do pojawienia się schorzeń mózgu i w efekcie zatracenia pamięci. Zanik pamięci jak widać nie musi być genetyczny, ale może być skutkiem pewnych działań.