Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jakie są możliwości w przypadku problemów z zajściem w ciążę, jakie znaczenie mają badania prenatalne

Najświeższe wpisy

Wiele par ma dużo problemów z tym, żeby mieć swoje dzieci. Mimo że współczesna medycyna potrafi coraz więcej, to w niektórych przypadkach nic nie jest w stanie wskórać.


badania prenatalne




Jest sporo par, które mimo wieloletniego ciągłego leczenia i zastosowania większości dostępnych metod mimo wszystko nie mogą się doczekać wymarzonego potomka. Jak to będzie dla nich trudne wiedzą jedynie ci, którzy przeszli przez to wszystko, ludzie patrzący z boku nawet nie mają świadomości, jak dużo tego typu sytuacja kosztuje zdrowia. Na szczęście od jakiegoś czasu jest dostępna metoda, która pozwala na poczęcie swojego dziecka nawet mimo problemów z zajściem w ciążę. Taką metodą jest in vitro Śląsk, opiera się ona na tym, że samo zapłodnienie dokonywane w tak zwanej probówce, a później rozwijający się zarodek jest umieszczany w macicy, jak przy zwykłej ciąży.


Poczęcie dziecka to jedna rzecz, lecz donoszenie ciąży do samego końca i urodzenie zdrowego malucha jest kolejnym wyzwaniem, jakie stoi przed przyszłymi rodzicami. Z tego też powodu w tym okresie kobieta powinna jak najbardziej się oszczędzać, unikając nerwów, wysiłku i wszelakich używek. Konieczne jest także przebywanie cały czas pod opieką ginekologa a także regularne wykonywanie niezbędnych badać. W niejednym przypadku może się okazać, że oprócz standardowego USG potrzebne też będą badania prenatalne.


Mimo licznych kontrowersji są one niezwykle ważne dla matki i jej nienarodzonego dziecka. Umożliwiają bowiem już na etapie płodu wykryć różne wady genetyczne i choroby, i w razie potrzeby wcześnie podjąć leczenie.