Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakie schorzenia związane z nogami są najbardziej nieprzyjemne? Czy możemy coś z tym zrobić?

Najświeższe wpisy

Tak właściwie najbardziej doceniamy swoje ciało, gdy zaczyna coś się w nim psuć. Na co dzień, kiedy czujemy się doskonale i nic się nam nie dzieje, to jesteśmy jakby znieczuleni. Nasze samopoczucie jest lepsze, nasze życie pomyślnie się układa i wszystko jest po naszej myśli. Natomiast, kiedy nadchodzą problemy, to trzeba pójść po odpowiednią pomoc, aby znów czuć radość życia. Jeśli chodzi o nasze ciało, to są obszary mniej i bardziej podatne na uczucie bólu i kontuzje, bez wątpienia natomiast niektóre problemy uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, tak jest z pewnością z nogami.


po operacji kolana
Author: toivo
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej w takich sytuacjach potrzebna jest artroskopia kolana. Jest to całkiem bezpieczna metoda diagnozowania i leczenia chorób stawów kolan. Polega na tym, iż wprowadza się do kolana kamerę, przez co jest możliwe by obejrzeć wszystkie elementy stawu kolanowego. Przez kolejny malutki otwór wkłada się narzędzia artroskopowe, dzięki temu można naprawiać wszystkie uszkodzenia wewnątrz stawowe.

Po takim leczeniu kolano nie wymaga unieruchomienia, natomiast na tydzień pozostaną dwa szwy. Sam zabieg nie jest długi, przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym.

Równie zajmujący artykuł prezentowany jest tutaj, więc odwiedź witrynę (http://www.znam.swidnica.pl/produkty/akcesoria.html) i upewnij się, jakie informacje tam przeczytasz. One też Cię zainteresują.

Czasami natomiast zrobić trzeba bardziej skomplikowane zabiegi, jak rekonstrukcja kolana . Więzadło krzyżowe przednie łączy kość piszczelowa z kością udową, dzięki temu możliwe jest zapobieganie przemieszczaniu się piszczeli do przodu. Ważne jest, by mechanizm taki funkcjonował przy różnym kącie w jakim kolano może się zginać. Najczęstszą przyczyną zaś jest skręcenie kolana, z pewnością natomiast rzadziej uderzenie z tyłu w łydkę. Uraz doprowadza do utworzenia się krwiaka w stawie (sprawdź informacje na temat endoprotezy).


RTG kolan
Author: Tony Alter
Source: http://www.flickr.com
Często nie da się rozprostować kolana z powodu zablokowania się kikuta więzadła pomiędzy kośćmi. Zdarza się jednakże, iż dolegliwości nie są aż tak duże. Tak samo można powiedzieć o innego rodzaju rekonstrukcjach, jak rekonstrukcja więzadła, gdyż przyczyny powstania skręcenia są podobne. Urazy tego typu wywołują daleko postępującą niestabilność nóg, to poważne schorzenie, które należy jak najszybciej wyleczyć. Jeżeli chodzi o wszelkie schorzenia nóg, to należą one do takich najbardziej niekomfortowych, jakie chcemy jak najszybciej wyleczyć. Dojście do wcześniejszej sprawności w tym przypadku to kwestia naszego bezproblemowego funkcjonowania.