Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakie wymogi powinien spełniać każdy gabinet lekarski? Jakie są główne wytyczne?

Najświeższe wpisy

Pomieszczenia, jakie przeznacza się na gabinet lekarski, jak również takie służące ogólnie do opieki zdrowotnej powinny spełniać pewne wymagania pod względem sanitarnym, ale także lokalowe. Za sprawą ich specyfiki i przeznaczenia, powinny odznaczać się na pewno wysokim poziomem higieny. Podstawowe wymagania dla tego rodzaju nieruchomości użytkowych, jakie są przeznaczone na gabinety funkcjonujące w ramach NZOZ zawarte są w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 10 listopada 2006 roku w dziedzinie wymagań, jakim muszą odpowiadać pod kątem fachowym jak i sanitarnym różne pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej.


lekarz
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com
Nie ma tam konkretnych regulacji odnośnie różnego rodzaju urządzeń, na przykład aparatura medyczna np , bo to pozostaje głównie w zakresie każdej kliniki. Gabinety prywatnej służby zdrowia (dalej) także posiadają własne wytyczne, znajdziemy je w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 09 marca 2000 roku, odnośnie wymagań, jakim powinny podlegać pomieszczenia, sprzęt medyczny oraz urządzenia, jak elektroencefalograf. Sprawdź

Wszystkie one służą wykonywaniu indywidualnej służby lekarskiej, dlatego też są niezwykle ważne. Istnieje szereg obostrzeń dla danych zakładów opieki zdrowotnej. Co ważne podłogi powinny być zrobione z surowców, które pozwalają na łatwe czyszczenie oraz dezynfekcję, natomiast połączenie pomiędzy ścianami oraz podłogą powinno być szczelne. Ściany w miejscach, jakie potrzebują częstej dezynfekcji powinny być całościowo pokryte materiałem, który pozwala na łatwe czyszczenie, natomiast miejsca dookoła zlewów i umywalek trzeba zabezpieczyć przed wilgocią dodatkowym wykończeniem. Polecamy


Urządzenia, jakie gwarantują ochronę przed nadmiernym słońce powinny być zrobione oraz zamontowane w taki sposób, by z łatwością można było je czyścić. W pomieszczeniach powinny zostać przygotowane stanowiska do robienia zabiegów jak też przygotowywania urządzeń, zaś każdy gabinet musi mieć umywalkę z bieżącą, ciepłą wodą. Każdy sprzęt w gabinecie, w większym i mniejszym stopniu skomplikowany, jak lampa z lupą powinien być utrzymany w doskonałej czystości. Ma to bowiem wpływ na stan zdrowia (szerzej tu: https://www.gabclinic.com/wroclaw/) pacjentów.