Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakiego rodzaju błędy są popełniane podczas wypełniania pitu? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Najświeższe wpisy

W czasie wypełniania deklaracji podatkowej dosyć łatwo popełnić błędy, niekiedy są jednakże tak łatwe, że szkoda tracić na nie czasu. No bo jak robimy błąd, to od razu będzie trzeba poprawić pit, a przecież taki czas korzystniej przeznaczyć na coś bardziej owocnego, choćby na hobby
Błędy mogą wystąpić już podczas wyboru odpowiedniego formularza. Może trudno w to uwierzyć, lecz tak istotnie jest i przez to wypełniamy formularz na darmo. Miejmy na uwadze, żeby już od samego początku upewnić się, iż wybraliśmy odpowiedni dokument. Jak już jednakowoż go wybierzemy to mamy inne kłopoty, wśród dosyć powszechnych, lecz i dość prostych do ominięcia, jest wpisanie złego adresu.


ubezpieczenia
Author: designmilk
Source: http://www.flickr.com
Wielu podatników do pitu wpisuje swój adres zameldowania, a zgodnie z przepisami jest, jak wpiszemy adres zamieszkania. Od momentu zmiany przepisów podatkowych w obszarze identyfikacji podatników, określona ilość osób z przyzwyczajenia wykorzystuje numer NIP, natomiast dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej najważniejszym numerem jest PESEL. Powinniśmy o tym wiedzieć przy wypełnianiu pit 2017, bo często organy podatkowe wzywają, aby to poprawić. Dla szukających: http://www.paragoner.pl/category/ogolne/.


Warto również pamiętać, aby zeznanie zostało złożone do właściwego organu podatkowego. Tym miejscem jest urząd właściwy zgadzający się z miejscem zamieszkania podatnika. Dosyć powszechnym błędem jest wystawianie informacji pit-11 z niewłaściwym urzędem skarbowym, który to błąd jest później powielany przez podatnika. Tu więcej: http://paragoner.pl/.
. Najbardziej korzystnym sposobem, aby ustrzec się tych nieprawidłowości jest skorzystanie z takich pomocy jak program pit. Z jego pomocą wypełnimy deklarację podatkową bez kłopotu.