Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakiego rodzaju regały są najlepsze do laboratorium?

Najświeższe wpisy

Podobnie jak do każdej pracy, w Laboratorium też są konieczne specjalne meble. Potrzebne są szczególnego rodzaju szafy czy też szuflady.


Najważniejszy jest Wybór sposobu montażu mebli. Jeżeli w odpowiedni sposób są one zamontowane, wówczas miejsca pracy są również właściwie przygotowane.


Aby tak się stało, musimy dobrać odpowiednie dygestoria (polecane) laboratoryjne. Stelaż w formie litery "C" pozwoli na zastosowanie szafek większych gabarytowo. Kształt ten ułatwi także utrzymanie w czystości laboratorium. Daje to także możliwość jego dodatkowego wzmocnienia. Dzięki temu można na stołach umieścić specjalistyczną aparaturę. Stelaż w kształcie litery "A" zagwarantuje dużą stabilność i umacnia wytrzymałość na rozmaite awarie. Szczególnie jest to ergonomiczne wyjście dla stanowisk, jakie są przygotowane do pracy w stojącej pozycji. Miejsca bez stelażu byłyby natomiast najlepsze dla czynności biurowych i dydaktyki bez zajęć praktycznych.


Pudło na perfumy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


Podczas wybierania szafek należy zwrócić szczególną uwagę na ich obciążenie. Rozmieszczając regały trzeba również pod uwagę wziąć możliwość zamontowania nadstawki z elektrycznym gniazdem i oświetleniowym modułem. Przy szafach mobilnych musimy wziąć pod uwagę wytrzymałość kółek. Szafki powinny być także dostosowane zarówno do pracy w pozycji stojącej jak i siedzącej. Wybierając szufladki do laboratorium, trzeba mieć na uwadze zabezpieczenie frontów szufladek przed rdzewieniem oraz zniszczeniami, które mogą zostać wywołane przez cieknące substancje żrące. Istotna jest również możliwość wysuwania wyłącznie jednej szuflady w danym momencie.


Także bardzo istotne jest zabezpieczenie ich przed samoistnym wysunięciem. Istotne są też blaty, które są integralną częścią laboratoryjnych stolików. Wybór surowca, z którego wykonany jest blat stołu jest uwarunkowany od oczekiwanego przeznaczenia.