Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju wymogi stawiane bywają kandydatom na stanowisko specjalisty ds. zakupów?

Najświeższe wpisy

Na tym stanowisku mogłaby pracować niejedna gospodyni, gdyż mnóstwo mężczyzn uważa, że każda kobieta uwielbia robić zakupy. Jednak w zawodzie, o którym będzie mowa w niniejszym tekście, wcale nie chodzi o regularne "wycieczki" do hipermarketu.


Profesjonalny specjalista ds.
VAT
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com


specjalista ds. zakupów
Author: EnglishForYou
Source: EnglishForYou


zakupów jest zatrudniany w dużych korporacjach, w jakich powinien między innymi starać się o nowe propozycje, wykonywać wyboru dystrybutorów, składać zlecenia oraz monitorować ich prawidłowej realizacji. Ponadto do jego zadań wlicza się zawieranie umów handlowych, optymalizacja procesu zakupowego czy współpracowanie z innymi działami spółki, (jakość czy zarządzanie projektami). Od rekrutów na ww. stanowisko wymaga się posiadania wykształcenia wyższego, komunikatywnej znajomości j. angielskiego na poziomie zezwalającym na swobodną konwersację z partnerami handlowymi, zdolności pracy w dużym zespole i oczywiście znajomości obsługi komputera na szczeblu zezwalającym na profesjonalną obsługę programów biurowych. W granicach swych zadań, wspomniany specjalista powinien wykonywać podsumowania, jakie zawierają różne tabele czy wykresy.


Ponadto prawidłowo mogłoby być, gdyby kandydat na to stanowisko miał już jakieś doświadczenie na analogicznym etacie, miał znajomość tzw. systemu SAP i aby jego wykształcenie było o profilu związanym z techniką albo ekonomicznym.
Osoba zatrudniona jako specjalista ds. zakupów może w zamian mieć nadzieję na wysoką pensję, umowę o pracę, abonament medyczny czy kartę multi-sport i możliwość rozwoju zawodowego.