Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju zdolności musi mieć osoba pracująca na etacie kontrolera finansowego?

Najświeższe wpisy

Ogólnie jest wiadome, że żeby móc podejmować (często niezwykle ważne) decyzje, potrzebne jest posiadanie znacznej ilości dokładnych informacji. W wypadku mnóstwa korporacji, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest człowiek, który działa na etacie, o którym będzie mowa.


Specjalista, jaki pracuje na tego typu etacie musi ukończyć wyższe studia z dziedziny ekonomii (najlepiej o specjalizacji finansowym oraz controllingu).
Kandydat na to stanowisko powinien naturalnie potrafić biegle obsługiwać programy biurowe, a szczególnie arkusze kalkulacyjne. Powinna także posiadać bardzo rozwinięte zdolności dotyczące analizowania oraz umiejętność planowania oraz organizacji własnych obowiązków. Wymagana jest także bardzo dobra znajomość języka angielskiego, tak w mowie, jak i w piśmie.

Niesamowicie interesuje Cię poruszana w tym artykule tematyka? Jeśli tak, to dodatkowo kliknij ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info!

Bardzo mile widziane mogłoby być doświadczenie w funkcjonowaniu na analogicznym stanowisku oraz umiejętność wykorzystywanych w takiej dziedzinie rozwiązań programistycznych.


Pokój
Author: Jeremy Levine
Source: http://www.flickr.com


Do obowiązków osoby chętnej do pracy jako kontroler finansowy należeć będą między innymi: przygotowywanie, analizowanie, kontrolowanie budżetów, a także analiza odchyleń dotyczących kosztów oraz zysków spółki. Innym obowiązkiem może być przygotowanie, analiza i kontrola wskaźników zarządczych czy też przygotowywanie miesięcznych raportów. Konieczne jest także regularne wykonywanie ocen rentowności inwestycji i analizowanie nieprawidłowości.
W zamian za świadczoną pracę, kandydat może liczyć między innymi na rozbudowany pakiet świadczeń socjalnych i duże zdolności rozwoju zawodowego (z awansowaniem na kierownicze stanowisko włącznie).