Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jakim osobom może pomóc psycholog rodzinny oraz jakie kłopoty rozwiązuje?

Najświeższe wpisy

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy nie umiemy sobie sami dać rady. Wtedy potrzebna jest porada fachowca. Psycholog mógłby pomóc dzieciom, małżonkom i całym rodzinom.
fisher price
Author: Lisa Stevens
Source: http://www.flickr.com


Na spotkanie terapeutyczne psycholog rodzinny zaprasza całą rodzinę. Psychoterapeuta wspomaga wszystkich i nie utrzymuje strony żadnego z nich. Zadaje on pytania wszystkim z rodziny i skłania ich do zastanowienia się i do ujrzenia okoliczności z innego punktu widzenia, niż jego. Terapia rodzin stawia sobie na celu przywrócenie harmonii i pokazanie, że w dowolnej rodzinie jest coś specjalnego. Taka terapia jest postacią pomocy psychologicznej nie jedynie osobie spotykającej się z trudnościami, ale także całej jego rodzinie. Zdarza się, że funkcjonowanie osoby, która żąda porady psychoterapeuty, ma wpływ na wzajemne układy wszystkich członków takiej rodziny. Również trzeba pamiętać o tym, że rodzina ma bardzo duży wpływ na sukces terapii. Pozwala ona pojąć głębiej stosunki między dziećmi i rodzicami.


zobacz
Author: Shota Watanabe
Source: http://www.flickr.com


W poradniach psychologicznych są przeprowadzane psychoterapie z przedziału depresji oraz problemów adaptacyjnych i relacji dzieci z rodzicami lub rodzeństwem bądź innymi osobami. Psychoterapeuta rodzinny mógłby zająć się również pomocą parom, które mają kłopoty. Psychoterapeuta zawsze walczy o uratowanie takiego związku. Tego typu terapia psych support to odbudowanie lub zbudowanie na nowo zdrowej relacji między kobietą i mężczyzną. Tutaj największy nacisk położony jest na zrozumienie powstania kryzysu w małżeństwie.
Małżeństwo zostaje wyposażone w narzędzia, które pomogą rozwiązywać kłopoty zadawnione jak i bieżące. Jeśli tylko jedno z małżonków zamierza się poddawać terapii, wskazana jest rozmowa małżeńska osobista. Wtedy rozmowa zamknie się w 3-ech spotkaniach.