Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jakim osobom się opłaca założenie firmy w Niemczech i czy to coś skomplikowanego?

Najświeższe wpisy

Dużo młodych osób szuka swojego miejsca na świecie. Próbują otwierać różne sklepy czy też decydują się na przykład na handel nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogą się kalkulować.
Jednak czy też robić to u nas, czy gdzieś zagranicą?


reklama outdoor
Author: Frank Hebbert
Source: http://www.flickr.com


Niezłym wyjściem może być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogliby zakładać swoją firmę na tych samych zasadach co Niemcy. Nie potrzeba mieć meldunku w Niemczech, żeby otworzyć spółkę czy też jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy jedynie, że firma będzie posiadała swoją centralę w Niemczech. Założenie wirtualnego biura u naszego zachodniego sąsiada nie stanowi problemu, gdyż może nam w tym pomóc wiele firm. Prawnik (zobacz również skuteczny adwokat Poznań) pomagający Polakom otworzyć firmę w Niemczech przyznaje, że nasi rodacy nie zakładają spółek w Niemczech, aby umniejszyć koszty prowadzenia działalności, ale dlatego też, że jest to czynność wymagająca mniej załatwiania. Na myśl przychodzi tu brak obowiązku opłacania składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jednak każdy biznesmen musi płacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Jest ona znacznie wyższa niż u nas. Jest zależna od dochodów i wynosi ok. 300-350 euro miesięcznie.


firma w niemczech
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com


Otworzenie najprostszej firmy w Niemczech nie powinno zająć więcej niż parę godzin. Musimy zarejestrować się w odpowiednim urzędzie, który wydaje nam dokument o prowadzeniu firmy. Koszt rejestracji spółki wynosi od 30 do sześćdziesięciu euro i jest uzależniony od miejsca. Potem trzeba udać się do Urzędu Skarbowego w celu uzyskania numeru podatkowego.
To może zająć od dwóch do sześciu tygodni. Prowadzenie własnej firmy w Niemczech winno wiązać się również z przeprowadzką. Czasem jest to coś jak wycieczka do innej bajki.