Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jakim sposobem można skutecznie leczyć depresję za pomocą światłoterapii?

Najświeższe wpisy

Mnogość osób zmaga się obecnie z depresją, kłopot ten dotyczy zarówno kobiet jak też mężczyzn, młodszych i starszych. Depresja może być wywołana przez dużo różnorodnych przyczyn, niekiedy bardzo poważnych, takich jak choćby traumatyzujące doznania, typu śmierć bliskiej osoby, strata pracy, trudna choroba i masa innych.
światło
Author: Guilhem Vellut
Source: http://www.flickr.com
Depresję można leczyć na sporo sposobów, z pewnością nie jest to choroba, którą wolno ot tak przeczekać, bo nieleczona depresja będzie bez ustanku się natężać, a to zdoła prowadzić nawet do prób samobójczych, częstokroć udanych. Dlatego osoby cierpiące na depresję niewątpliwie potrzebują fachowego leczenia, na przykład u psychologa lub też psychiatry. Nierzadko oprócz terapii u lekarza dodatkowo korzysta się też z różnych leków.

depresja
Author: Darron Birgenheier
Source: http://www.flickr.com
Jedną z metod, która wydajnie wspomaga leczenie depresji jest światłoterapia. Jest ona sprawna szczególnie przy mniejszej, nie tak niezmiernie pogłębionej depresji lub także depresji tymczasowej wywołanej brakiem właściwej ilości światła dziennego. Na ten typ depresji często zapada się jesienią albo zimą, kiedy występuje wysokie zredukowanie na naturalne światło dzienne. Do światłoterapii wykorzystuje się wyjątkowy sprzęt, jakim jest lampa do światłoterapii (przeczytaj więcej).


Taka lampa emituje właściwą ilość jasnego światła, które zezwala zaspokoić zapotrzebowanie na światło. Już kilka sesji światłoterapii może sprawnie pomóc osobie chorej i całkowicie ją wyleczyć. Leczenie depresji za pośrednictwem światłoterapii (użyteczna strona) nie jest w żadnym wypadku bolesne bądź irytujące, wprost przeciwnie jest to metoda rozkoszna i nadzwyczaj wygodna, podczas korzystania z lampy do światłoterapii wolno pełnić równocześnie niemało innych codziennych rzeczy, takich jak na przykład czytanie książki albo oglądanie telewizji.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na omawiany w tym miejscu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej (https://psychologwlodzi.net.pl/warsztaty-psychologiczne/) a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Istotne jest jednak to, aby pozostawać w poprawnej odległości od lampy i światła, które jest przez nią rzucane, dzięki czemu terapia będzie mogła okazać się w pełni wydajna.