Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jazda konno to same plusy. Zobacz, jak wpływa to na zdrowie, jak polepsza samopoczucie

Najświeższe wpisy

Koń jest jednym z najlepszych przyjaciół ludzi ze świata zwierząt. Od starożytności jest blisko nas, spełniając role bojowe, pomagając uprawiać pola, służąc bardzo długo jako siła pociągowa w komunikacji pomiędzy miastami i państwami. Kiedyś myślano, że wraz z rozwojem cywilizacji mechanicznej koń wymrze.
koń
Author: Jeroen Werkman
Source: http://www.flickr.com
Jednakże aktualnie chociaż nie używamy tych zwierząt do walki ani ciężkiej pracy na polu, to z chęcią wykorzystujemy je do zawodów jeździeckich, jazdy rekreacyjnej oraz co najważniejsze hipoterapii, która ma wielkie znaczenie dla wielu dzieci. Jazda konna ma tak wiele plusów, iż naprawdę ciężko je wszystkie wymienić. Najistotniejsze, że wpływa bardzo dobrze na układ kostno-mięśniowy człowieka. Jest zalecana do wyrobienia nawyku uzyskania właściwej postawy, gdyżna koniu nie możemy się garbić!W czasie jazdy na grzebiecie konia mogą pracować nie tylko mięśnie łydek i ud, lecz również górne partie ciała. Łagodne i kołyszące ruchy zwierzęcia prowokują rozluźnienie mięśni i ich wzmocnienie, co jest pomocne przy utrzymaniu prostej postawy także po zejściu z grzbietu konia. Spacer na konno zapewnia wielu miłych wrażeń, bardzo korzystnie wpływających na psychikę dziecka oraz dorosłego. Dodatkowym atutem takiej aktywności jest aktywność na świeżym powietrzu, z dala od spalin i zgiełku ośrodka miejskiego, gdyż kluby jeździeckie bardzo często są na obrzeżach miast. Szczególnie właściwy wpływ jazdy na koniu można zaobserwować podczas hipoterapii.

Konie
Author: Carine06
Source: http://www.flickr.com
Dość często dzieci (przedszkole prywatne wrocław) chore, na koniach lub kucykach stają się dziećmi zdrowszymi w tym sensie, iż są w stanie poruszać identycznie jak rówieśnicy, zasmakować innego życia. Ciepło bijące od konia i jego łagodne ruchy powodują, iż osoby upośledzone z większą łatwością wykonują ruchy, które przeważnie sprawiają im trudność, praktykują równowagę. Instynktownie wyczuwają również pozytywne podejście konia i zyskują większą pewność siebie. Takie spacery polecane są także osobom z odmiennymi schorzeniami, typu cukrzyca, nerwica czy choroba ciśnienia. Korzystnie zapisać nasze dziecko na obóz konny, na przykład obozy konne na Mazurach - zobacz więcej na www. Nawet jeżeli nasze dziecko nie jest upośledzone, to kontakt z koniem będzie dla niego niezwykle cenny.

Ten interesujący wpis przypadł Ci do gustu To fantastycznie, gdyż na nowej witrynie opracowaliśmy dla Ciebie dużo takiego rodzaju postów.

Zdecydowanie warto o tym pomyśleć.