Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Jesień oznacza bardziej depresyjny humor. Czy to już depresja? Czy trzeba się czegoś bać? Jak temu zaradzić?

Najświeższe wpisy

Niczym specjalnym jest obecnie jesienna chandra, lub depresja, choć o tej drugiej częściej się mówi obecnie niż kiedyś. Może dlatego, iż jest wyrażeniem, które niedawno właściwie stało się znane.
Dawniej częściej od depresji stosowało się słowa „smutek lub „zły humor”, aktualnie wielu z nas wymienia właśnie to słowo, jeżeli chce zdefiniować bardziej kiepski dzień. Jakkolwiek często nie mamy kłopotu z depresją, bo jest to zwyczajne obniżenie humoru to jednak każdemu z nas niezbędna jest pomoc, gdyż nie możemy nikogo zostawiać w negatywnym nastroju.

depresja
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Musimy mieć na uwadze, iż zwykły smutek, jaki każdy z nas czasami doświadcza jest czymś zwyczajnym i nie powinniśmy na silę go blokować.

Poszukujesz niebanalnego tekstu, który opisuje użyteczne sprawy? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, gdyż niechybnie Ci się przyda. Uczciwie zalecamy ten portal (http://rodzinaiprzyjaciele.pl/abonament-obiadowy-pila/).

Już tacy jesteśmy, że radość przeplata się ze smutkiem, to zwyczajna kolej rzeczy. Powinniśmy więc trwać w tym stanie, ponieważ zapewne niebawem on przejdzie. Jeśli jednak ten stan powtarza się za bardzo często lub ciągle jesteśmy smutni, to można zacząć się trochę martwić. Depresja może złapać w sidła każdego niezależenie od wielu spraw, nie ma z nią żartów, bo jest w stanie ona zupełnie zabrać chęć do życia.

Najważniejsze jest mieć osobę, której możemy się zwierzyć. Może to być ktoś z rodziny, może mama, tata albo brat lub siostra, nasz partner, może to być przyjaciel, któremu możemy zaufać. Czasem, najbardziej odpowiednim sposobem na wszystkie smutki jest właśnie zwierzenie się komuś.


Często po tym zwierzeniu odczuwamy ulgę, ponieważ zrzuciliśmy trochę ciężaru i niepewności, zostaliśmy wysłuchani i pocieszeni, wiemy już, że ze swoim kłopotem nie będziemy sami. Co więcej, może nasz rozmówca też przyzna, że zdarza mu się być w depresji, po prostu, trzeba to przetrwać. Jeśli jednak taki stan utrzymuje się za długo, a rozmowa z bliską osoba nie pomaga to niestety, musimy stosować poważniejsze środki, przykładowo, tabletki sprzedawane bez recepty albo zakup lampy antydepresyjnej (poznaj na stronie
słońce
Author: 霞客 周
Source: http://www.flickr.com
Jeśli i to nie pomoże korzystnie umówić się na spotkanie z psychologiem. W Polsce ciągle pokutuje przekonanie, że to wstydliwe, w rzeczywistości coraz większa ilość osób korzysta z tego typu usług mówiąc o tym wprost. To istotne, żeby się tego nie obawiać i nie czuć, że coś jest z nami nie w porządku. Potraktujmy najzwyczajniej jako wizytę u lekarza, gdyż tym w rzeczywistości taka wizyta jest.