Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Jesteś znudzony swoim zatrudnieniem? Chciałbyś to odmienić? To może własna działalność gospodarcza? Lecz czy na pewno to dobry pomysł?

Najświeższe wpisy

Każdy kto jest zawiedziony swoim obecnym zatrudnieniem myśli sobie: a może tak założyć własną firmę? Idea ta wydaje się o tyle kusząca, iż przecież swój biznes to brak szefa i swoje decyzje. Oczywiście, niesie to za sobą zagrożenie, iż może się nie poszczęścić, ale jest jednocześnie bardzo kuszące.
majątek
Author: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Source: http://www.flickr.com
To także zależy jakimi jesteśmy osobami. Być może lubimy nowe zadania, preferujemy być także kowalami własnego losu, w takim przypadku własna firma jest dobrym rozwiązaniem. Jednakże, jak się boimy i preferujemy jednak być zatrudnionym u kogoś na etacie koniecznym jest przemyśleć czy pragniemy podjąć takie wyzwanie.

Te dwie kwestie, działalność gospodarcza czy umowa są ze sobą mocno powiązane. W tym sensie, iż jak jesteśmy zatrudnieni u kogoś to posiadamy konkretną umowę oraz zapewnienie, że w przypadku choroby czy zwolnienia należą się nam określone prawa. Kiedy zakładamy swoją działalność to ewentualnie zatrudniamy kogoś na taką lub inną umowę. Będąc zatrudnionym u kogoś posiadamy także inne korzyści, jak na przykład urlop macierzyński. No właśnie, a sporo osób na swoim narzeka właśnie na swego rodzaju brak czasu, że stale coś jest do wykonania i nie można się wyrwać. To na pewno powoduje, iż ktoś kto planował własną działalność i dowiedziawszy się o takich tego typu trudnościach może szybko zrezygnować z tych ambitnych planów. Więcej w temacie przeczytasz tutaj: ewidencjamajatku.pl
rozliczenia
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Tym bardziej, że jeśli zagłębić się bardziej w działanie firmy, to spotkamy dużą ilość obszarów, gdzie niezbędna jest wiedza czy choćby zatrudnieni najlepsi specjaliści. Przykładowo nie obejdzie się bez działalności księgowej, nie będziemy wtedy błądzić i zastanawiać się nad taką kwestią jak ewidencja wyposażenia czy innymi identycznymi kwestiami. Będziemy mieli jasność na wiele dziedzin, jak chociażby identyczne definicje, jak środki trwałe ewidencja. Jedno jest jasne, jak chcemy prowadzić dobrze prosperującą działalność gospodarczą, to powinniśmy zawsze być na czasie, śledzić tendencje rynkowe, sprawdzać jakie opcje konkurencja ma do zaproponowania, a przede wszystkim być konkurencyjnym dla klientów. Dobra oferta zawsze będzie bronić się sama. A to w sumie najważniejsze, aby sprzedać swoje produkty, to w końcu spowoduje, iż możemy działać na rynku. Powinniśmy zawsze o tym pamiętać i nie zadowalać się małymi sukcesami, gdyż prowadzenie firmy to niezmienna nauka.