Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Kiedy składamy pit 37? Kto jest zobowiązany złożyć takie rozliczenie podatkowe? Kto nie musimy używać takiego pitu?

Najświeższe wpisy

Rozliczanie się z fiskusem to obowiązek każdego dorosłego obywatela. Składane co roku pity w urzędzie skarbowym to obowiązek, dlatego dobrze jest mieć trochę informacji, ażeby bardziej być zorientowanym w temacie
zakład
Author: Times Square Public Relations
Jednym z najbardziej powszechnych pitów jest pit 37. Większość podatników składa tego typu deklarację podatkową. Są to między innymi osoby, jakie są w stosunku pracy. Tak samo sytuacja ma się z osobami, jakie są na świadczeniach przedemerytalnych. Oprócz tego pit 37 powinni składać również ci, którzy mają rentę albo też pobierają emeryturę, przyjmują stypendium lub też posiadają zasiłek. Też takiego druku używają ci, którzy mają umowę zlecenie, jak i ci, co pobierają wynagrodzenie w związku z posiadanymi prawami autorskimi.
Z kolei, nie można rozliczać się za pomocą pit 37, jeżeli prowadzimy działalność pozarolniczą. Oprócz tego osoby, które chcą rozliczyć na tym samym picie dochody małoletnich dzieci, również nie będą mogły z tego typu pitu skorzystać. Jeżeli będziemy chcieli rozliczyć rok 2016, to będziemy musieli użyć pity 2017. Istotne, by korzystać z bieżących wersji deklaracji. Trzeba zdążyć ze złożeniem dokumentów przed drugim maja 2017 roku. Więcej o tym: pitaks.pl/tag/pit-37/


Gdy nie jesteśmy w stanie zabrać się za wypełnienie tego typu dokumentu, to trzeba pamiętać o tym, iż nie złożenie takiej deklaracji wiąże się z nieprzyjemnościami. Możemy zapłacić karę finansową za nie spełnienie obowiązku podatkowego. Z tego względu lepiej nie zwlekać, aby złoż www.pitaks.pl/ Tutaj więcej: .


. Tym bardziej, że jeśli składamy dokument osobiście w urzędzie albo też wysyłając pocztą, to można oczekiwać wszędzie długich kolejek. Z tego względu nie ma sensu tracić czasu oraz lepiej rozliczyć się wcześniej.