Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Kiedy udać się z maluchem na pierwszą wizytę u stomatologa?

Najświeższe wpisy

Pielęgnacja dziecięcych zębów powinna rozpocząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Kiedy wybije się pierwszy ząb, wówczas rodzic powinien oczyszczać zęby specjalną szczoteczką.
Chociaż mycie uzębienia przez dzieci może wyglądać różnie, szczególnie jeżeli wchodzą one w etap ”ja sam”, to jednak warto zaszczepiać maluchowi odpowiednie przyzwyczajenia. By ośmielić dziecko do samodzielnego mycia uzębienia, nierzadko musimy użyć podstępu – nabyć barwną lub grającą szczotkę, przyzwolić dziecku na wybranie kubeczka jak też pasty. Najważniejszym jednakże sposobem zachęcenia dziecka do mycia uzębienia, jest przykład, zatem musimy szczotkować zęby razem z nim.


ciastka z kokosem
Author: Jenna Freese
Source: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, że ząbków mlecznych nie należy leczyć, bowiem i tak same wypadną. Tymczasem zdrowe zęby mleczne odpowiadają za zdrowie zębów stałych, dlatego nie powinniśmy bagatelizować tego kłopotu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, dobrze jest postawić na osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie pracować z niedużym pacjentem, to prawdziwy skarb, stąd warto wykonać rozpoznanie wśród znajomych albo poszukać opinii w internecie wbijając w przegląd bardzo polecam - centrumdemed.plrdzo polecam -
Na pierwszej wizycie z maluchem na ogół dziecko będzie mieć okazję zaznajomić się z fotelem stomatologicznym jak też rozejrzeć po gabinecie. ortodonta wołomin (przydatny serwis-- wolomin.centrumdemed.pl/ortodonta/) Warszawa Ursynów skontroluje ząbki pociechy, jednak zazwyczaj nie podejmuje wtenczas leczenia, żeby maluch miał czas na oswojenie się z nowiutkim miejscem.
Wielu stomatologów nagradza niedużych pacjentów dyplomem a także drobnym podarkiem, dla przykładu kolorowanką, małą tubką pasty albo kolorową szczoteczką, dzięki temu maluch jest dumny jak też szczęśliwy.