Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Konna jazda - kiedy zacząć naukę, jak się do niej przygotować

Najświeższe wpisy

Nauka konnej jazdy to ogromna przygoda, którą możemy zacząć w każdym wieku. Konik to śliczne, inteligentne jak też wrażliwe zwierze. Wywołuje nie tylko sympatię, ale także szacunek. Dobrze jest poznać bliżej tegoż przepięknego czworonoga - najodpowiedniej z jego grzbietu.
koń
Author: Sara Mofford
Source: http://www.flickr.com
Kiedy rozpocząć naukę konnej jazdy i w jaki sposób się do niej przygotować? Dziecko ma możliwość wsiąść na konia praktycznie kiedy już umie samodzielnie siedzieć, acz większość klubów jeździeckich nie przyjmie malucha młodszego aniżeli 3 lata. Naukę jazdy kluby przeważnie prowadzą dopiero dla dzieciaczków siedmio - letnich. Ale to nie wiek sam w sobie jest ważny. Aby naprawdę uczyć się jeździć konno należy posiadać dodatkowo: odpowiedni wzrost (nogi winny wystawać za siodło), moc (by konik czuł, że dziecko ciągnie za wodze) jak też być należycie dojrzałym psychicznie.Ten ostatni punkt jest najistotniejszy. Nauka konnej jazdy pójdzie sprawnie jeżeli dziecko rozumie instrukcje instruktora i będzie gotowe je czynić.

Poszukujesz nowych postów na ten ciekawy temat? Zachęcamy więc do przeglądnięcia naszej witryny. Jak to zrobić? Wejdź na hiperłącze do serwisu.

Trzeba zdawać sobie sprawę, iż z początku nie wszystko się udaje. Jeśli koń idzie gdzie indziej, niż pragnie mały człowiek, to nie znaczy, że konik jest nieposłuszny, tylko to że maluch nie umie jeszcze z „nim się dogadywać”. Jeśli dziecko nie radzi sobie z dialogami ze zwierzęciem, zaczyna łkać, czy obrażać się to znaczy, że na naukę jest jeszcze zbyt wcześnie. Mym sądem 12 lat, to jest odpowiedni wiek, żeby zacząć rzeczywiście jeździć. Młodsze maluchy mogą korzystać z różnego typu zabaw na koniu, jest to i zdrowe i przyjemne, jednakże nie oczekujmy od nich, aby jeździły naprawdę.

koń
Author: smerikal
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chodzi o wzrost i siłę, to z całą pewnością małym dzieciom łatwiej jest jeździć na małych konikach. Czy warto jeździć konno? O ile maluchowi się to podoba, to z pewnością. Warto wtedy pociechę zapisać na półkolonie jeździeckie - półkolonie jeździeckie w patataj (półkolonie jeździeckie w patataj). Jazda konna usprawnia całe ciało, poprawia działanie układu nerwowego, poprawia równowagę i normalizuje napięcie mięśni. Poprawnie przeprowadzona nauka konnej jazdy jest dodatkowo szkołą życia, przezwyciężania problemów jak też brania odpowiedzialności za żywe, niezwykle wrażliwe zwierzę. Doradzamy jednakże nie przymuszać malucha do konnej jazdy. Mało kto pragnie wykonywać coś, co musi. Z osób które nie umieją zwyciężyć lęku przed konikiem, nie będzie dobrych dżokejów.