Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Konta firmowe – dla kogo, jakie korzyści

Najświeższe wpisy

Decydując się na otworzenie swojej działalności gospodarczej, musimy jednocześnie zadbać o kontrolę finansów firmy. Ponieważ dzisiejszy przedsiębiorca jest człowiekiem innowacyjnym, otwartym, a przede wszystkim mobilnym swoje firmowe przychody lokuje na specjalnie przygotowanym koncie firmowym. W ofertach banków na dalszym planie batalii o klienta znajdziemy oferty indywidualnych kont dla przedsiębiorców

banknoty
Author: Ervins Strauhmanis
Source: http://www.flickr.com
Na rachunek firmowy muszą zdecydować się wszyscy przedsiębiorcy zakładający lub prowadzący spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Praca na własny rachunek nie wymaga zakładania kolejnego konta.

Jak to zwykle bywa przy inwestycjach, początki z kontem nie są „kolorowe”. Również wówczas właściciel zostawi część swoich środków na różne opłaty. Bank będzie wymagał regulaminowej stawki m.in. za sam fakt prowadzenia rachunku, następną kartę (np. debetową) czy – szczególnie istotne dla właścicieli – wszelkie przelewy do Urzędu Skarbowego czy ZUS. Za wymienione transakcje banki liczą sobie prowizje, w niektórych właściciel zapłaci nawet do stu złotych za miesiąc! Nieliczne z banków posiadają aktualnie bezpłatne konto firmowe jak .

Decyzja o koncie firmowym może przynieść korzyści przy decydowaniu się na kredyt lub lokatę w przyszłości. Powiązanie z bankiem, staż w banku – te elementy wpływają na wyższe zyski dla banku. W przypadku kredytów prowizje są niższe, przy inwestycjach stawki idą w górę.Paradoksalnie wyłączny dostęp do konta przez sieć dla niektórych właścicieli może się okazać… problemem. Licząc kilka takich opłat na miesiąc i rozważymy przeniesienie konta do innego banku. Jeżeli dostarczamy wypłatę za własny utarg do ręki, czyli okienka bankowego, musimy liczyć się z prowizją banku od usługi „face to face”. Banki wyliczają za taką usługi kolejne prowizje.

Otworzenie konta firmowego dobrze poprzedzić analizą konkurencyjnych ofert. Startujący z kontami firmowymi określiliby pierwsze miesiące płacenia sloganem „złe miłego początki”. Ostatecznie rekompensuje je stały dostęp do historii operacji między firmami, większe taryfy i zdalna dostępność do bankowości internetowej.