Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Które buty wybierać dla dzieci? Na co zwrócić uwagę? Kiedy rozwój stopy jest naprawdę istotny?

Najświeższe wpisy

Jak przekonują znawcy tematu ponad 90% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, zaś prawie osiemdziesiąt procent cierpi na dolegliwości stóp. Dlaczego takie rozbieżne wyniki? Najlepiej poznana przyczyna to noszenie złego obuwia w okresie dziecięcym. Tak więc, żeby to tego nie dopuścić powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wybór obuwia. I to już od najbardziej młodych lat.


sandały
Author: Deichmann
Source: Deichmann

Na jesiecń dla dzieci trzewiki dziecięce!
To niezwykle ważne, zwłaszcza jak zastanowimy się nad tym, jakie dzieci są ruchliwe. Ich cały czas zapełnia rozrywka oraz bieganie, więc odpowiednio dobrane obuwie jest wręcz niezbędne. Najbardziej istotne to dopasować obuwie do wieku dziecka, gdyż na każdym etapie rozwoju stopy mają trochę odmienne wymagania. Należy to mieć na uwadze przez cały czas, nawet jak dobieramy kapcie dziecięce.

Ortopedzi nie pozostawiają wątpliwości twierdząc, iż dopóki dziecko nie rozpocznie chodzić, powinniśmy pozwolić stópkom na swobodny rozwój. Znaczy to, iż w początkowych etapach życia najlepsze będą dla niego skarpety z antypoślizgowymi spodami. Na mroźne spacery właściwym rozwiązaniem będą otulacze, ponieważ pomagają one zachować ciepło. Dla dzieci, jakie zaczynają chodzenie polecane są buty z cholewką które sięgają ponad kostkę. Trzewiki dziecięce są ważne, gdyż dziecko ze z niezbyt dobrze wykształconym zmysłem równowagi chodzi w sposób specyficzny.


Które półbuty dziecięce są najlepsze dla Twojego dziecka?
Starsze dzieci, które już są bardziej zaawansowane ruchowo, mogą zakładać półbuty i sandałki dziecięce z zamkniętą piętą albo łożem dla pięty. Jest to zagłębienie pod piętą, które utrzymuje ją w nienaruszalnym ustawieniu. Dla 6-letnich dziewczynek właściwe są także balerinki. Dzieciaki w wieku szkolnym są w stanie nosić wszystkie typy butów, oczywiście jeśli mają zdrowe stopy. Ważne, by pamiętać, że maksymalny obcas musi
buty
Author: Ukala by EMU Australia
Source: Ukala by EMU Australia
wynosić 3,5 cm.

Powinniśmy również pamiętać, że to nieodpowiedni pomysł, aby nasze dzieci miały buty po rodzeństwie. Każdy bowiem ma trochę inne stopy, odznaczają się różnorodnymi właściwościami. U niektórych dzieci z deformacjami stóp widać zniekształcenia butów. Jak więc dzieci będą nosić buty po starszym rodzeństwie to mogą przejąć po nich te wady. Pamiętajmy więc o tych paru warunkach i nie narażajmy naszego dziecka na problemy w przyszłości. Czasami wystarczy faktycznie niewiele, aby zapobiec tak przykrym sytuacjom, jak problemy ze stopami w dorosłym życiu.Źródło trafnych informacji