Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Kto powinien uiszczać ZUS składki i jakie w obecnych czasach są ich wielkości?

Najświeższe wpisy

Każdy dba o to, żeby posiadać środki pieniężne na aktualne życie i na swoje radości. Wszyscy ludzie, którzy chociaż trochę znają się na biznesie wiedzą, iż żeby prowadzić firmę, należy uiszczać pewne należności.


ERP


Laptop, biurowiec
Author: Maxime Guilbot
Source: http://www.flickr.com


Które? Przyjrzyjmy się takiemu zagadnieniu.


Wszyscy właściciele działalności gospodarczej są zobowiązani do opłacania ZUS składki za swoją osobę, a jeśli zatrudnia pracowników, to także za nich. Przymus płacenia ZUS składki powstaje już w dzień rozpoczęcia wykonywania działalności. Gdy działalność została przerwana, wtedy przymus opłacania ZUS składki także jest zawieszony. Od momentu napoczęcia wykonywania czynności, do dnia zakończenia jej robienia, przedsiębiorca powinien odprowadzać ZUS składki. A jakie to ZUS składki? Więc, obowiązkowo każdy biznesmen podlega ubezpieczeniu na emeryturę, na rentę, wypadkowemu oraz zdrowotnemu.
Istnieją jeszcze odmienne ZUS (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zwolnienie-z-vat-kto-moze-skorzystac) składki, ale one nie są wymagane. Jest to ubezpieczenie chorobowe. Osoba, jaka indywidualnie przewodzi aktywność przemysłową ZUS składki prezentuje w comiesięcznej proklamacji rozliczeniowej, jaką jest ZUS DRA. Gdy nie angażujemy jakichkolwiek pracowników, wtenczas ZUS składki powinniśmy płacić do 10 dnia każdego miesiąca. Jeżeli natomiast mamy swych pracowników, za jakich opłacamy składki ZUS, wtenczas powinniśmy je opłacić do piętnastego dnia każdego miesiąca.


Kto dopiero zaczyna swą przygodę z własną spółką, może liczyć na preferencyjne ZUS (sprawdź więcej) składki. Z takiej ulgi na ZUS składki moglibyśmy korzystać przez 24 mies. Takiego okresu nie przedłuża zawieszenie czynności.