Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Musimy pomyśleć co pomoże się rozwijać naszemu potomstwu

Najświeższe wpisy

W wielu marketach mamy szansę nabyć drapak dla kota

Jeśli mamy pod własną opieką podopiecznego, bez względu na to czy jest to pupil, czy dziecko to chcemy robić dla niego jak najwięcej, tak by mógł się właściwie kształtować. Dlatego właśnie posiadacze kotów często nabywają drapak dla kota, czyli specjalną konstrukcję, na którą ich pupil ma szansę się wdrapywać, wskakiwać, przeciskać się przez specjalnie wykonane otwory.

zabawa z dzieckiem
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Tego rodzaju konstrukcje pomagają mu zachować sprawność fizyczną, a także pobudzają w nim zainteresowanie do świata i powodują, że się nie nudzi, zwłaszcza kiedy przez znaczniejszą część dnia przebywa samotny w mieszkaniu. Takie drapaki mają szansę mieć różnorakie rozmiary i różnie mają szansę okazać się rozłożone, przez co odległość pomiędzy półkami na które zwierzak będzie miał szansę wskakiwać też będzie różna. Takiego drapaka możemy kupić w sklepie zoologicznym, lecz także w znaczniejszych sklepach. Możesz także zerknąć w tym źródle - gry sportowe na
dziecko i pies
Author: Edu Alpendre
Source: http://www.flickr.com

Tablet dla dzieci również ma szansę pobudzać wyobraźnię


Dziecko do prawidłowego rozwoju wymaga ciągłej stymulacji oraz to na różnorakich poziomach. Przez to właśnie proponowane są im przeważnie materiały z play doh, a więc ciastolina i różne akcesoria do jej wycinania oraz kształtowania. Dzięki niej potomstwo nie tylko ćwiczy wyobraźnię, przygotowując z niej co chwilę coś nowego, ale również trenuje zmysł dotyku rozpoznając fakturę takiej ciastoliny. Sporo opiekunów pewnie zdziwi się słysząc, że tablet dla dzieci również może prawidłowo wpływać na ich rozwój, ale na pewno tak się staje, jeżeli dobierzemy odpowiednie gry, dzięki którym potomstwo poprzez zabawę będzie posiadało szansę nauki liczenia czy czytania. Dużo zależy zwyczajnie od tego, jakich aplikacji dziecko używa, czy wykorzystuje jedynie z gier zręcznościowych, czy też takich do nauki. Możemy również zainstalować im specjalne gry sport promujące, jednak sama gra może stać się przerywnikiem w codziennych zajęciach, ale nie powinna zastępować właściwego wykonywania sportu. Przecież jest dużo świetnych gier, które kształtują sprawność ruchową oraz umiejętność wykonywania różnych figur używając swoje ciało. Ze swojej strony polecam: .

Rozwój ma szansę przebiegać na wielu płaszczyznach

Pragnąc oddziaływać na rozwój dziecka, czy ukochanego zwierzaka, musimy zadbać o prawidłową stymulację na wielu płaszczyznach. Przez to nie możemy skupiać się wyłącznie na jednych bodźcach, ale robić wszystko, żeby pojawiało się ich jak najwięcej, bo wtenczas rezultaty takich stymulacji będą również bardzo szerokie.