Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Na czym polega leczenie zgagi i jakie mogą być jej symptomy?

Najświeższe wpisy

Zgaga to dość niemiła dolegliwość, która opisywana jest jako pieczenie w przełyku. Jest kilka przyczyn, które powodują jej powstanie. Może być wywołana przez stosowanie co poniektórych leków np. takich, które zawierają kwas acetylosalicynowy.


ludzie
Author: Tempur
Source: Tempur
Na szczęście przypadłość tę można by skutecznie leczyć.


Pojawienie się tej przypadłości może być też objawem powstania pewnej poważniejszej choroby. Prawdopodobne przyczyny to niestrawność lub np. wrzody dwunastnicy. Niezwykle ważna jest prawidłowa diagnostyka źródeł jej zaistnienia. Mogą nimi być choroby systemu trawiennego lub palenie tytoniu na czczo. Jeszcze inna ewentualna przyczyna to zbytnie objadanie się. Tego typu zachowania mogą zwiększyć nacisk przepony na Żołądek. W aptece dostępny jest bez recepty lek (http://www.herbapol.poznan.pl/rutoven) na zgagę i jeżeli dysfunkcja ta nie pojawia się za często, to najprawdopodobniej nie jest oznaką zaistnienia bardziej poważnej choroby. Jeśli jednak uczucie pieczenia pojawia się dosyć często, należy udać się do lekarza. Takie leki mają za zadanie zneutralizować kwas żołądkowy oraz powlec błonę śluzową powłoką ochronną.


lek na zgagę
Author: McKay Savage
Source: http://www.flickr.com


Warstwa ta powinna uniemożliwić dojście do dwunastnicy kwasu solnego oraz zmniejszyć ilość występujących w żołądku gazów. To one właśnie mogą powodować uczucie przepełnienia. Tego typu leki będą skuteczne tylko wtedy, jeżeli nie będą stosowane objawowo, tzn. osoba mająca zgagę powinna przyjąć całe pudełko.


W innym wypadku może wystąpić zwiększone wydzielanie niepożądanych kwasów żołądkowych, co jest niezdrowe dla całego przewodu pokarmowego. Jeśli wymienione symptomy będą pojawiać się często, potencjalnie wymagana okaże się gastroskopia, która mogłaby pomóc w zdiagnozowaniu przyczyn.