Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Na jakie kryteria musimy zwrócić uwagę zmieniając pracę?

Najświeższe wpisy

Możliwość doboru pomiędzy paroma ofertami zatrudnienia jest bardzo korzystne dla kandydata. Taka okoliczność niestety potrafi również przytłoczyć. Podjęcie odpowiedniej decyzji nie jest to łatwa rzecz, ponieważ dowolna z ofert niesie ze sobą jakieś odmienne korzyści.


Jeśli jesteśmy w tej szczęśliwej okoliczności, że wybierać moglibyśmy między paroma ofertami pracy, starannie trzeba porównać plusy i minusy, które wynikają z dowolnej z nich.
praca
Author: Gobierno Cholula
Source: http://www.flickr.com


Jeśli nasze priorytety nie są jasno zdefiniowane, w takiej sytuacji najlepiej wypisać sobie na kartce wszystkie kryteria i porównać ofertę pod kątem tych kryteriów. Praca, przy której postawimy najwięcej plusów, powinna być dla nas idealna. Jest również bardzo wiele mniej typowych czynników, o których bardzo często zapominają osoby, które rozważają wybór kolejnego stanowiska pracy. Namyśleć się przede wszystkim trzeba jak może wyglądać nasz długoterminowy, zawodowy cel, czyli gdzie będziemy chcieć być za 4 albo pięć lat. Należy się również namyśleć co da nam ta praca (pomoc kuchenna oferty pracy) nie jedynie w tym momencie, lecz także w dłuższej perspektywie. Dobry dojazd czy też ciekawe zarobki są to ważne sprawy, ale perspektywicznie patrząc najważniejsze jest w jaki sposób praca nas rozwinie zawodowo oraz jakie stworzy nam szanse i możliwości.


Współczesne teorie rynku pracy twierdzą, że pełnoletni człowiek zmieniał będzie zawód co najmniej 4 razy w trakcie swego życia. W dłuższej perspektywie opłaca się o wiele zyskanie nowych kompetencji i uczestniczenie w nowatorskich projektach. Czasami również kosztem mniejszych zarobków, gdyż przynosi to nam bardziej korzystną pozycję startową, jeśli będziemy kolejny raz zmieniać pracę. Należałoby również zbadać historię konkretnego stanowiska, które jest nam zaproponowane.
Nie wszelkie ostatnio powstałe miejsca będą w organizacji w dłuższej perspektywie potrzebne. Jeśli do czynienia mamy ze stanowiskiem, które było w firmie, w takiej sytuacji warto dopytać z jakiego powodu osoba, która piastowała to stanowisko nie będzie kontynuować swej pracy.