Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Najlepsza pielęgnacja włosów

Najświeższe wpisy

Piękne włosy to od zawsze oznaka urody, a czasami władzy. Długie i zadbane czupryny królów z frankońskiej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich panowanie.
A każdy bez wątpienia pamięta z Biblii przypowieść o Samsonie, wojowniku, który brał swą moc ze swoich bujnych włosów.

To dziwne, bo mężczyźni często tracą włosy z tego powodu, że mają w ciele sporo testosteronu. A popularny „teść”, jak pokazują badania, jest męską siłą. U facetów łysienie nie jest jakimś problemem, zawsze da się ogolić na zero. Większy problem jest u kobiet, które nie wiedzą, jak dbać o włosy, by te nie przerzedzały się.

włosy
Przerzedzające się włosy to najczęściej rezultat niedoboru ważnych składników odżywczych, takich jak biotyna. Ten składnik trudno zapewnić z jedzenia, więc dobrze jest zakupić odpowiednie suplementy witaminowe, oferowane w każdej dobrze wyposażonej aptece. Deficyt witaminy H może brać się z wielu czynników, takich jak chociażby przyjmowanie preparatów antykoncepcyjnych lub przechodzenie przez długotrwałą kurację antybiotykową, która anihiluje sporo dobroczynnych elementów w człowieku.

Również niehigieniczny rodzaj życia jest wielkim nieprzyjacielem pięknych włosów. O ile codziennie palisz papierosy, wchłaniasz wiele mocnej kawy i działasz w stresie, dla własnego dobra musisz przemyśleć zmianę stylu życia. Może to dać wiele nie jedynie dla czupryny, a też dla całokształtu formy organizmu oraz dobrego samopoczucia, nie pisząc już o mniejszych szansach zapadnięcia na fatalne schorzenia, takie jak chociażby nowotwory. W serwisie herbapol.poznan.pl warto zobaczyć , to konkretne źródło informacji na ten temat.

Co na wypadanie włosów? Kilka przydatnych metody, które warto poznać i stosować regularnie.

- od razu należy zaznaczyć, że z tą przypadłością warto przejść się do lekarza rodzinnego, by dostać skierowanie do fachowca od chorób skóry. Dermatolog może zalecić efektywne odżywki, które uleczą włosy i sprawią, że będą silniejsze. Dermatolog również powie, jak trzeba odmienić swój sposób życia – na pewno będzie to np. zaprzestanie palenia tytoniu.

Jeśli przerzedzanie fryzury jest wynikiem kłopotów w gospodarce hormonalnej osoby, doktor może dać leki, dostarczające porcje hormonów. Niewiasty, które przechodzą obecnie czas menopauzy, powinny bezzwłocznie zapytać doktora o taką terapię. Doktor może też skierować osobę na naświetlanie zdrowotnymi lampami kwarcowymi.

- istnieje sporo wartych uwagi domowych sposobów na przerzedzające się i suche włosy. Najpopularniejszą techniką jest wmasowywanie w skórę głowy rozbitych jaj, które mają w sobie witaminy na włosy i całe mnóstwo kluczowych elementów. Praktykowaną od wieków techniką jest lanie na głowę soku z cebuli. Metoda wydaje się niedobra, gdyż cebula ma niemiłą woń, ale jej efektywność jest nieoceniona. Suche włosy pragną nawodnienia, stąd oprócz sprawiania sobie szamponów, które zawierają w składzie związki nawilżające, mądrze jest robić to samodzielnie, używając np. extra virgin oliwy z oliwek.