Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Narodziny dziecka to duże przeżycie dla rodziców

Najświeższe wpisy

To ogromna uciecha, ale także i cała sterta obowiązków do wykonania, by niemowlęciu zapewnić wszystko co konieczne.


Każdy kochający rodzic, zanim jeszcze jego maleństwo przyjdzie na świat, kompletuje różnorodne akcesoria konieczne do opieki nad takim maluchem.
Dziecko
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Wybieramy zatem praktyczny i komfortowy wózek z nosidełkiem, łóżeczko koniecznie z baldachimem, przewijak, wanienkę. Troszkę tego się znajdzie, ale to dopiero początek, bo na takich przedmiotach się nie skończy. Do tego należałoby również zaopatrzyć się w dużą ilość pieluszek jednorazowych i tych niegdyś popularnych tetrowych - choćby parę sztuk, kaftaniki, śpioszki, koszulki. Do koniecznych akcesoriów dla noworodków koniecznie należałoby dokupić również butelkę ze smoczkiem i smoczek - niemowlęta dzięki nim się uspokajają i choć świat stoi w opozycji do nich, trzeba choć jeden mieć w zapasie. Tak to już jest, iż nim maluch przyjdzie na świat, posiada już własne łóżeczko, wózek, przewijak, a jak przychodzi co do czego to śpi z rodzicami - bo tak wygodniej. O tym nie ma potrzeby przekonywać żadnej mamy, czy taty - któż bowiem nie miał takich doświadczeń? Czy to oznacza, iż te wcześniej zakupione sprzęty nie były potrzebne? Były i we właściwym czasie na pewno bardzo dobrze się sprawdzą. rodzice sami w porę spostrzegają, iż coś robią nie tak jak powinni i zaczynają sukcesywnie przenosić zaraz po nakarmieniu niemowlę do jego własnego łóżeczka.
By zrozumieć, iż to dla noworodka właściwsze, potrzeba zwyczajnie troszkę czasu.


Nie posiądziemy wiedzy jak być rodzicami z podręczników - to przychodzi z czasem i wraz z nabytym doświadczeniem.