Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Nasze dziecko przyjmuje Pierwszą Komunię, czyli jak jak się trzeba przygotować na ten wspaniały dzień.

Najświeższe wpisy

Komunia jest jednym z najwyższej wagi wydarzeń w życiu dzieci. Jest przede wszystkim wielkim duchowym przeżyciem, bo przecież pierwszy raz w życiu w pełni dziecko będzie uczestniczyć we mszy świętej.

kościół, pierwsza komunia święta
Author: Wojciech Doganowski
Source: http://www.flickr.com
Lecz jest także rodzinnym wydarzeniem, bowiem jest doskonałą okazją do tego, żeby spotkać się z najbliższymi i razem świętować te wspaniałe chwile. O ile samo dziecko skupić się jednak powinno na stronie duchowej, bo dla niego to właśnie to jest najważniejsze, to rodzice nie mogą jednak zapomnieć całkowicie o sprawach organizacyjnych, a tych jak się okazuje trochę do załatwienia będzie. Zapraszając nawet niewielka rodzinę trzeba mieć jakieś miejsce, aby ją ugościć.

Jeżeli będzie się miało większe mieszkanie czy też dom, to pomyśleć można o takim wyjściu, jednak jeżeli gości będzie więcej, to zdecydowanie lepszą opcją może jednak być wynajęcie jakiejś sali komunijnej. Trzeba pamiętać przy tym o jednej bardzo ważnej rzeczy, to znaczy wcześniejszej rezerwacji - w niejednym bowiem przypadku sale na komunie rezerwować należy nawet z rocznym wyprzedzeniem.Następną sprawą będzie ubranie i wyposażenie dziecka we wszystko, co potrzebuje w tym wyjątkowym dniu. Szczęśliwie aktualnie coraz większa liczba klas decyduje się na jednolity ubiór, zarówno wśród chłopców jak i dziewczynek, nie ma więc potrzeby rywalizowania, kto będzie miał ładniejszą i z większą liczbą ozdób sukienkę.

dziewczynka podczas pierwszej komuni świętej
Source: flickr.com
Oprócz ubrania konieczne jeszcze będą buty, rękawiczki, a przy dziewczynkach najróżniejsze ozdoby, i o to wszystko właśnie będą musieli zadbać dorośli. Należy też pamiętać o wspomnieniach, tak więc na pewno przyda się także kamerzysta oraz fotograf. Najczęściej obsługują oni całą uroczystość, natomiast oczywiście każdy będzie mógł sobie zrobić indywidualne rodzinne zdjęcia. Ostatnio bardzo popularne są plenerowe sesje komunijne, jeśli tylko pogoda dopisze to będzie to wspaniała pamiątka- plenerowe sesje komunijne. No i na zakończenie rodzice nie mogą też zapomnieć o prezentach, one także dla dziecka które przystępuje do komunii stanowią ważną część tego dnia.