Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Nie wyslałeś jeszcze PITa? Musisz się pośpieszyć

Najświeższe wpisy

Każdego roku, do końca pierwszego jego kwartału, każdy zatrudniony w Polsce obywatel, jest zmuszony zadeklarować podatek. Obowiązuje to każdą osobę, która uzyskała minimalne przychody w ubiegłym, z jakiegokolwiek miejsca pracy. Również osoby prowadzące swoją działalność handlową są zmuszone do tego, to właśnie wśród nich znajduje się największy procent osób nierozliczających podatków. W zależności od tego, jak mocno zawiły jest nasz dochód, można skorzystać z różnych opcji rozliczenia go.

firma - wyobrażenie
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej używaną alternatywą ku temu służącą jest program pit 2015- http://www.pitekspres.pl/. Można go ściągnąć zupełnie bezpłatnie z sieci, jeżeli nie mamy własnego łącza, możemy taką rzecz nabyć również w sklepie. Po rozpakowaniu go, w łatwy i szybki sposób jesteśmy w stanie złożyć deklarację. Trzeba stworzyć swoje osobiste konto, w którym będą zamieszczone wszystkie informacje, jak imię, adres zamieszkania, numer PESEL itp. Po czym, w zależności od tego od jakiej liczby pracodawców czerpaliśmy wypłatę, musimy wprowadzić jedną lub więcej deklaracji. Program pit 2015 sam przekalkuluje nam to, jaki uiszczamy podatek, oraz ile otrzymamy ewentualnie jego zwrotu. Jedynym mankamentem tego typu zeznań, jest to, że nie możemy na własną rękę wybrać fundacji, której chcemy przekazać nasz 1 % podatku. Gdyż bezpłatny program sam nam to narzuci. Inną, ciekawą alternatywą, dostępną od wielu lat jest deklarowanie PIT online. Lecz aby tego dokonać, trzeba mieć swój osobisty, elektroniczny podpis, lub znać kwotę naszego przychodu za rok ubiegły. W tym wypadku także pobieramy specjalny program, rozwiązujemy wszystko tak samo jak w poprzednim przypadku. Jedyne różnica polega na tym, że przesyłamy deklarację wirtualnie, nie musimy jej drukować i wysyłać konwencjonalną pocztą. Jednak nie każdy obywatel zdaje sobie sprawę z tego, jak rozliczyć pit online. Jednak i na to jest rada. Można udać się do naszego urzędu skarbowego, wydrukować tam deklaracje i wypełnić ją osobiście, w razie potrzeby prosząc o pomoc osobę kompetentną www.pitekspres.pl/. Mało tego, coraz częściej tego rodzaju usługi można znaleźć zupełnie za darmo w wielu bankach komercyjnych. Na okres rozliczeń zaangażowane w nich są konkretne osoby, które pomagają z zeznaniem.


Złożenie zeznania podatkowego to przymus każdej persony, która uzyskała dochody. Można zadeklarować nasz pit online, lub korzystając ze specjalnego programu. Jeżeli jednak nie umiemy obsługiwać komputera, możemy skorzystać z bezpłatnej pomocy osoby kompetentnej.