Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Niemal wszyscy cierpiący na cukrzycę potwierdzają zgodnie, że pompa insulinowa podniosła im poziom życia

Najświeższe wpisy

Cukrzyca to niewątpliwie choroba tych czasów.


Jej przyczyna polega na zaburzeniu w wydzielaniu insuliny. Jak twierdzę specjaliści, cukrzyca której nie leczymy lub niewłaściwie diagnozowana jest jedną z najważniejszych i pośrednich powodów inwalidztwa oraz wczesnej umieralności.
Zbyt długi wpływ hiperglikemii okazuje się być przyczyną przewlekłych komplikacji cukrzycy. W dzisiejszych czasach na cukrzyce choruje dużo ludzi a także, co ciekawe zwierzęta. Jeśli nasz organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości insuliny, która zmniejszyłaby odpowiednio poziom cukru lub jeżeli w ogóle jej nie wytwarza, wówczas stężenie cukru we krwi narasta i jest na wysokim poziomie. Gdy taki stan trwa nawet, jeśli, zmienimy swoją dietę mamy prawo mówić, że występuje u nas prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę.


Łóżko do gabinetu medycznego
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


narząd
Author: tara hunt
Source: http://www.flickr.com


Najnowsze pompy insulinowe to niewielkie aparaty elektroniczne, w rozmiarze komórki, mogą one z łatwością umieszczane być przy pasku, w kieszeni czy też być przyczepione do biustonosza - ile kosztują pompy medtronic. Insulina, dzięki temu jest podawana w sposób ciągły i precyzyjny a więc podobny do tego, jak działa zdrowa trzustka. Należy wiedzieć jednak, że takie urządzenie nie jest w stanie zupełnie wyręczyć zdrowej trzustki, więc jego wykorzystanie wcale nie zwalnia z obowiązku kontrolowania ilości cukru we krwi. Pompa połączona jest z ciałem za pomocą systemu infuzyjnego, który składa się cieniutkiego przewodu zakończonego cieniuteńką rureczką, którą umieszcza się pod skórą.
Na polskim rynku jedną z najczęściej dużych firm tworzących i na dokładkę serwisujących te Urządzenia jest Medtronic pompy tej produkcji cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników.