Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Niezbędne wyposażenie każdego mieszkania

Najświeższe wpisy

W każdym mieszkaniu wypatrzeć można elementarne rodzaje mebli, które do swobodnego korzystania z pomieszczeń są po prostu niezbędne. Do tych, które znajdują się w tej grupie wlicza się na przykład szafa przesuwna. Jeszcze kilkanaście lat temu była to również meblościanka, która teraz zdaje się nieco tracić na popularności, a tym samym ustępuje miejsce innym elementom wyposażenia wnętrz.


Szafa przesuwna to ten typ mebla, który w zdecydowanej większości przypadków stawiamy jest w hallu lub pomieszczeniu sypialnym. W tym pierwszym przypadku jest idealnym miejscem na kurtki czy płaszcze, w drugim zaś pełni rolę garderoby, która skrywa nasze noszone na co dzień ubrania. W szafie tego rodzaju umieścić można marynarki, koszule czy sukienki i spódnice. Mówiąc krótko: wszystko to, co nie może się pomiąć. Niewątpliwą zaletą szafy przesuwnej jest fakt, że nie wymaga ona wiele powierzchni . Dlatego świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie wolnego miejsca nie ma zbyt wiele. Wszystko przez sposób otwierania oraz zamykania. Nie ma ona znanych z normalnych szaf drzwi, które do otwarcia potrzebują nie mało przestrzeni. Zamiast nich ma przesuwane skrzydła, które otwiera się lekko i wyjątkowo szybko.

Meblościanki wielu z nas kojarzą się z latami osiemdziesiątymi. To bowiem wówczas zobaczyć je można było w każdym mieszkaniu. Są one niezwykle pojemne i niezwykle wygodne w korzystaniu. Do tego całkiem nieźle się prezentują. Obecnie jednak ich popularność wydaje się wyraźnie spadać. Meblościanka ustępuje miejsca pojedynczym meblom, które coraz częściej dostrzec można w pomieszczeniach przeznaczonych na salony. Nie są one może tak pojemne, ale cechują się o wiele bardziej nowoczesnym designem.


Do tego nie wymagają tak wiele przestrzeni w pokoju, jak właśnie meblościanki, które pokrywały całe ściany. Wadą meblościanek jest to, że najlepiej wyglądają ustawione w całości w jednym ciągu. A to – niestety – w wielu mieszkaniach jest po prostu niemożliwe do wykonania (-> przeczytaj na stronie). Właśnie w nich coraz częściej można spotkać inne rodzaje mebli, które odnajdują się dużo korzystniej. Nie oznacza to jednak, że w sklepach z artykułami meblarskimi meblościanek obecnie nie kupimy. Nadal jest grupa osób, które z chęcią je wybierają. Sprzedawane dzisiaj meblościanki prezentują się jednak inaczej niż te z czasów PRL.