Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Od maleńkości zatroszczmy się o higienę naszego malucha

Najświeższe wpisy

Czasem bywa tak, że trudno nakłonić maluszka do systematycznej higieny. Zęby trzeba myć wszak dość często. Z odsieczą przychodzą szczoteczki elektryczne.


szczoteczka elektryczna bywa bardziej dokładna od ręcznej.
To wszakże nie sprawi, że nasz maluch będzie ją z ochotą stosować. Szczoteczki elektryczne dla dzieci kuszą natomiast swoją nowoczesnością. Nie trzeba się wysilać, aby wyczyścić zęby. Należy wszakże wiedzieć, że ze szczoteczek mogą korzystać dzieci od trzeciego roku życia. Wtedy zęby są właściwie ukształtowane, a dziecko jest w stanie odpowiednio trzymać szczotkę oraz nie zrobić sobie krzywdy. Podczas dobierania właściwej szczoteczki mamy do wyboru dwie opcje. Można nabyć końcówki dla maluszka i mocować je do naszej szczoteczki albo kupić osobne szczoteczki elektryczne dla dzieci - szczoteczki elektryczne dla dzieci. Najpierw najlepiej skorzystać z opcji pierwszej, szczotki, kupić mu własną.


Armani Code, kosmetyki
Author: DeusXFlorida (5,204,042 views) - thanks guys!
Source: http://www.flickr.com


Do szczoteczki potrzebna będzie rzecz jasna pasta. Na rynku jest wiele past. Musimy wybrać pasty dla dzieci, ponieważ maluchy do szóstego roku zjadają część pasty w trakcie czyszczenia ząbków. Z tego powodu pasty dla maluchów zawierają obniżone stężenie fluoru. Pasty dla niemowlaków w ogóle go nie posiadają. Dostosujmy pastę do wieku brzdąca. Trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z nakładaniem zbyt dużej ilości substancji. Istotne jest to, by kupione pasty dla dzieci (po przejściu na stronę) odpowiadały maluchom. Konsystencja pasty również powinna im odpowiadać. Wszystko po to, by czyszczenie ząbków było zabawą, a nie koniecznością.
Kiedy dziecko skończy ósmy rok, może używać pasty dla dorosłych.


Dbanie o ząbki od wczesnych lat przeciwdziała próchnicy. Warto więc zaczynać naukę czyszczenia ząbków wcześnie.