Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Okres wakacyjny… A co wtedy z dzieckiem?

Najświeższe wpisy

czas wolny, lecz jedynie dla twojej pociechy. Ty poza przykrótkim wypoczynkiem musisz przecież chodzić do pracy. Co w takim wypadku można zdziałać? Są różne sposoby na aktywność dziecka w takim okresie, ale najlepiej zaplanować coś na zapas, coś korzystnego, lecz jednocześnie rozrywkowego, żeby skonsolidować edukację z zabawą.
Dzieci w szkole, nauka
Author: www.flickr.com
Source: www.flickr.com
Wiadomo, jeśli twoje dziecko jest już dość samodzielne i dojrzałe może zostać w domu, lecz czy to właściwy pomysł? Co będzie robiło? Zawoła znajomych ze szkoły, będą grać na komputerze, oglądać telewizję, a na myśl przyjdą im niemądre pomysły? To wszystko jest bardzo realne, bo młody człowiek musi się wyszaleć, a w głowie pojawiają mu same dziwaczne pomysły.Właściwe nie ma w tym nic złego, przecież po to ma wakacje i ferie, aby się wyszaleć, rok szkolny dobiegł końca, podczas, którego wytrwale zakuwał na jak najlepsze stopnie, a teraz musi trochę wyluzować. Wszystko to prawda, lecz bez przesady, jeśli na kilka godzin w tygodniu pójdzie na jakieś warsztaty to nic złego się nie stanie, a tym bardziej, skorzysta na tym. Czytaj informacje o ofercie zajęć na ->

W ten wakacyjny czas, im większy ośrodek miejski, tym więcej ciekawego się dzieje. Organizowane są przykładowo warsztaty plastyczne dla dzieci, taniec dla dzieci, nauka gry w szachy czy zajęcia sportowe. Więcej o takich miejscach dowiesz się w ofercie na Tworzone są kluby, w których dzieci mogą rozwijać własne pasje. Świetnym pomysłem jest też posłanie dziecka na jakiś wakacyjny kurs językowy kurs językowy. Skorzysta na tym, a kiedyś ci za to podziękuje. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić, bo identycznie jak obowiązki, tak samo czas wolny rozwija osobowość dziecka. Dziecko musi bowiem mieć dla siebie czas, ażeby poznać siebie i swoje pasje jeszcze lepiej dokładnie.

Jeśli te pomysły ci się nie podobają możesz także zawieźć swoje dziecko na prowincje, przykładowo, do dziadka i babci. Wyjątkowo jest to polecane, kiedy mieszkasz w dużym mieście, a twoje dziecko ma za dużą styczność komputerem. Jeśli wraca ze szkoły i zasiada od razu do komputera, to ten wyjazd zrobi mu bardzo dobrze. Najkorzystniej, aby były to wakacje bez aktywnego korzystania z Internetu, chociaż w obecnych czasach (smartfony, tablety) to prawie niewykonalne. Jednakowoż, wiejskie powietrze i trochę inny klimat to pewna odmiana, jaka wpłynie na niego pozytywnie.