Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Outsourcing – kiedy jak też co opłaci się zlecać innym firmom?

Najświeższe wpisy

Rozrastająca się firma znaczy coraz więcej elementów, nad którymi powinniśmy zapanować. Niekiedy warto zastanowić się nad scedowaniem części zadań doświadczonej firmie zewnętrznej - a więc zainwestować w outsourcing.


Telewizory Smart TV Philips z technologią Ambilight
Author: Philips
Source: Philips


fakturzystka
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
W rzeczywistości outsourcing jest to przejęcie przez wyspecjalizowaną w danej sferze jednostkę części obowiązków innego podmiotu, na bazie zawartej uprzednio umowy. Scedować można przykładowo porządkowanie bądź rachunkowość, natomiast doświadczona fakturzystka może się zająć twymi dokumentami. Outsourcing jest spotykany zwykle w takich dyscyplinach jak rachunkowość, auditing, instruktaże, administracja kadrowa czy też IT. Oczywiście nie jest to zawężona lista opcji, w jakich tenże sposób zarządzania potrafi się sprawdzić.


Z jakiej przyczyny outsourcing jest wart uwagi? Przede wszystkim, w wypadku ogromnego, rozwijającego się przedsiębiorstwa umożliwia on skupienie uwagi na kluczowych celach i obowiązkach firmy, dzięki złożeniu czynności koniecznych do utrzymania firmy w ręce fachowców. Ponadto, występuje tu duża obniżka wydatków - nie ma potrzeby angażowania jak też doszkalania własnej specjalistycznej kadry ani także wkładania w techniczną bazę, niezbędną do prowadzenia dla przykładu księgowości bądź zaopatrzenia. Outsourcing to też odciążenie - przekazanie pewnej liczby zadań na fachowca z zewnątrz pozostawia więcej czasu na zagadnienia firmy, którymi mogą trudnić się wyłącznie jej wewnętrzni pracobiorcy.


Zanim zdecydujemy się na danego specjalistę trzeba szczegółowo sprawdzić, czy rzeczywiście oferuje on wysoką jakość usług a także jakie są opinie dawnych partnerów. Należy również świetnie przygotować umowę, tak ażeby mieć pełne przekonanie, że usługa będzie zrealizowana zgodnie z oczekiwaniami.