Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Parę znaczących słów na temat niszczenia przeróżnych dokumentów

Najświeższe wpisy

Każdego dnia na terenie naszego kraju najróżniejsze instytucje tworzą bardzo dużo bardzo różnych dokumentów. Istnieje bardzo dużo przepisów prawnych, które nie tylko regulują kwestie ich gromadzenia i przechowywania, ale także kwestie dotyczące ich niszczenia.

Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że pojawiły się dokumenty nie tylko w
dokumenty
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
formie papierowej. Spora ich część przetrzymywana jest aktualnie na dyskach twardych oraz zapisywana na płytach CD. Bez względu na to, na jakich nośnikach powstały niszczenie dokumentów musi odbywać się zgodnie z wymogami wielu ustaw i norm odnoszących się do bezpieczeństwa. Niszczenie dokumentów musi odbywać się w taki sposób, aby nie było możliwe ich odzyskanie. Dotyczy to zarówno dokumentów zapisanych na papierze, jak również tych zapisywanych na twardych dyskach oraz płytach CD. Utylizacja dokumentów musi być przeprowadzana przede wszystkim w zgodzie z zapisami ustawy o ochronie danych osobowych.
stare dokumenty
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com
Utylizacja dokumentów obejmuje rozmaite rodzaje dokumentów, zaliczane się do nich między innymi dokumenty (szerzej w portalu https://bhp-online.com/dokumenty-c1266) firmowe, ale też takie, które opatrzone są klauzulą tajności. Zanim poddane zostaną procesowi zniszczenia ma miejsce procedura brakowania dokumentów.Źródło artykułu: niszczenie elektronicznych nośników informacji

Brakowanie dokumentów to proces, który ma wskazać, które z powstałych dokumentów powinny zostać przekazane do archiwum, a które trzeba zniszczyć. Po przeprowadzeniu tej procedury można rozpocząć ich niszczenie oraz utylizację. Niektóre dokumenty, na przykład wyciągi z kont bankowych klientów, które mają postać papierową trafia po prostu do niszczarek. Niszczarki nie niszczą jednak dyskietek czy płyt CD. Aby odzyskanie danych było niemożliwe, niszczy się je zazwyczaj poprzez zgniatanie lub poprzez cięcie. Z uszkodzonych w taki sposób dane nie zostaną odzyskane. Metod niszczenia dokumentów jest przynajmniej parę. Są już w tej chwili nawet firmy, które proponują usługi fachowego niszczenia najróżniejszych dokumentów. Powierzając utylizację profesjonalnej firmie, trzeba przyjrzeć się, w jaki sposób usługa jest realizowana. Odpowiedzialność ciąży bowiem na zleceniodawcy. Nigdy nie powinno się o tym zapomnieć.