Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

PIT – coroczna udręka dla przedsiębiorców

Najświeższe wpisy

Podatek dochodowy od osób fizycznych. Wprawdzie każdy, kto zarządza działalnością gospodarczą,
musi co roku rozliczać się z urzędem skarbowym, to niewielu jest tych, którzy nie doznająpewnego dyskomfortu w trakcie wypełniania pit-u.
program komputerowy
Author: Svebor Prstacic
Source: http://www.flickr.com
podatek (czytaj też zaległy urlop) dochodowy od osób fizycznych był wdrożony po raz pierwszy w 1842 roku w Wielkiej Brytanii. Głównym zamiarem jego wprowadzenia, była chęć pomnożenia dochodów skarbca królewskiego. Od owego okresu upłynęło aż 174 lata. W tym czasie nie tylko budowa tego podatku uległa olbrzymim zmianom, ale i pojawiły się nowe sposoby zdawania w urzędu naszego podatku.

Z pomocą, do pospolitego Polaka, przychodząnajrozmaitsze przedsiębiorstwa informatyczne wydającerokrocznie specjalnie stworzone programy, które uprzyjemnią napisanie corocznego rozliczenia z wygenerowanego dochodu na rok miniony. Tyle, co potrzeba zrobić, to wystukać w przeglądarce internetowej frazę: „program pit” albo „pit 2015”.W jednej chwili powinny wyświetlić się tysiące witryn, dających możliwość pobrania z ich adresu darmowy program do uzupełniania pit-u. Jeśli nie wierzymy darmowym programom, istnieje jeszcze jedna możliwość.Stosowny arkusz możemy również wypełnić na witrynie internetowej, a następnie pobrać go w pożądanym przez nas żyjemy w czasach prężnej cyfryzacji i coraz bardziej polegamy na urządzeniach elektronicznych, ich coraz obszerniejszych możliwościach, to programy do pisania pit-ów nie cieszą się zbytnią sławą. Zobacz to: .

Powodem może być to, że plan podatkowy w Polsce jest przytłaczająco zawiły. Nawet pracownicy administracji mają trudności z zapamiętaniem sposobu jego funkcjonowania, co często nas odstrasza.Wyjaśniamy sobie, że skoro urzędnik nie umie poprawnie zapisać arkusza, to my musimy się bać w ogóle brać za jego uzupełnienie. Ale nic bardziej mylnego, spora część możliwych do pobrania aplikacji krok po kroku pomoże nam, jak dobrze wypełnić nasz podatek.


program komputerowy
Author: Svebor Prstacic
Source: http://www.flickr.com
Ponadto program upomni nas, jeśli uzupełnione dane nie będą zgodne z tymi w bazie, co pomoże nam uniknąć częstych powrotów do urzędu.Z tego powodu nie bójmy się więcej tego corocznego rozliczenia, gdyż mnóstwo aplikacji bez oporów i w pełni swej gotowości umili nam jego wypełnienie.