Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Planowanie budżetu domowego

Najświeższe wpisy

Po co mi to planowanie? Przecież i tak wydajemy wszystkie środki, jakie zapracujemy. Nie ma sensu rejestrowanie wydatków, od tego nie przybędzie mi wszak pieniędzy. A jednak warto mieć pojęcie, na co jak też czy z pewnością rozsądnie wydajemy nasze środki.


budżet domowy to porównanie przychodów a także kosztów, przeważnie tyczące się każdego miesiąca.
pożyczka pozabankowa feniko
Author: Jemel May
Source: http://www.flickr.com


systematyczna obserwacja budżetu pozwoli Ci oszacować kondycję pieniężną Twojej rodziny i umożliwi zarządzanie pieniążkami. Budżet domowy możesz prowadzić w zeszycie, można także przygotować prostą tabelkę w Excelu. Tworzenie budżetu rozpoczynamy od dokładnego rozpisania wszelkich stałych dochodów jak też wydatków. Do przychodów należeć będą Wasze pobory, ale pamiętaj też o przychodach z dodatkowej pracy i zleceń, z lokat bankowych, z wynajmu mieszkania, z praw autorskich. Wydatki to bezgraniczna liczba pozycji – kredyty, opłaty za mieszkanie, Internet, ubezpieczenia za samochód, opłaty za żłobek - http://fsa.edu.pl/zlobek-jezykowy/ oraz wszystkie codzienne koszty – pożywienie, odzienia, przewóz, rozrywka, farmaceutyki, itp.


Podstawą planowania budżetu domowego będzie uprzytomnienie sobie struktury kosztów oraz rozdzielenie ich na 2 części – koszty konieczne, takie jak kredyty, czynsz, jedzenie oraz te ponadprogramowe, takie jak rozrywka, papierosy, niektóre ciuchy albo jadło. Dokonując takiego rozdziału, możesz ocenić swoją sytuację finansową jak też opracować kolejne kroki.
Koszty muszą zostać rozpisane dokładnie, lecz niezbyt szczegółowo, bo zrazi Cię ilość pozycji do wypełnienia. Powinniśmy przez 2 miesiące dokładnie notować wszelkie koszty, by przeanalizować na co wydajesz pieniążki. W sytuacji kryzysowej podratować może cię pożyczka pozabankowa Feniko.