Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Plusy stacjonarnych rowerków, krótki przegląd dostępnych w sklepach modeli i odmian.

Najświeższe wpisy

Rowerowa jazda nie tylko jest dużą przyjemnością dla wielu ludzi, lecz może być także świetną metodą na utrzymanie dobrej formy. Po pierwsze daje ona odpowiednią ilości ruchu, podczas pedałowania spala się mnóstwo kalorii, no i będzie to ruch na świeżym powietrzu, którego tak bardzo większości osób brakuje.

Rower treningowy
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com
Niestety w naszej strefie klimatycznej przez kilka miesięcy w roku są duże problemy z jazdą, duża część rowerzystów na okres zimy chowa rower i wyciąga go dopiero na wiosnę. Jest jednak bardzo dobry sposób na to, aby przez cały rok trzymać należytą formę, wystarczy tylko regularnie jeździć na rowerkach treningowych. Dzisiaj są one standardowym elementem wyposażenia większości siłowni i klubów fitness, lecz wielu ludzi kupuje je również do swoich domów.

Zamieszczony się w analogicznym portalu artykuł bez dwóch zdań także Cię zainteresuje - to ważny tekst mówiący o opisywanej sprawie.Rowery stacjonarne nie będą potrzebować dużo miejsca, są względnie tanie i pozwalają nawet na króciutkie przejażdżki w czasie codziennej gonitwy. Nawet tak kochana przez niejednego czynność jak oglądanie telewizji na rowerku będzie mieć całkowicie inny wymiar zdrowotny, niż w pozycji leżącej na kanapie.

Oczywiście jak to z każdym takim sprzętem bywa, jest ich bardzo duża liczba modeli i odmian (polecany sklep). Pierwszy podział jest na sposób, w jaki się na rowerze jeździ. Najbardziej popularne są rowerki pionowe, w nich można siedzieć jak na normalnym rowerze w wyprostowanej pozycji, ich wadą jest to że dość mocno obciążają plecy. Rowerki poziome tej wady nie mają, ponieważ można w nich wygodnie usiąść, a pedały są wysunięte mocno do przodu, jednak zajmują one dużo więcej miejsca niż wersje pionowe, stąd też są rzadziej kupowane do domowego zastosowania.


Ostatnim rodzajem rowerków są wersje spinningowe, mają one kształt rowerów wyścigowych z mocno pochyloną do przodu sylwetką i bardzo dobrze nadają się do intensywniejszych treningów. Następnym podziałem rowerów stacjonarnych firmy Kettler jest sposób hamowania, tu najczęściej spotykanymi metodami są systemy magnetyczne, mechaniczne oraz najbardziej zaawansowane elektromagnetyczne, które się steruje przy pomocy mikroprocesora.