Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Procedura rejestracji znaków

Najświeższe wpisy

Znak towarowy to nazwa jak też logo towaru. Jego rejestracja ochrania biznes przed nieuczciwymi konkurentami.


Jeśli firma oceni, iż starczy jej ochrona znaku towarowego na terytorium Polski, powinna zapisać go w Urzędzie Patentowym.
Jeżeli chodzi o znak towarowy rejestracja nie jest skomplikowana. Rejestracja znaku towarowego na terytorium Naszego kraju kosztuje 1.750 - 3.750 złotych. W tym celu przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy taki wzór nie jest już zastrzeżony przez drugiego biznesmena. Możemy to wykonać przez Internet: Urząd Patentowy udostępnia specjalną wyszukiwarkę.


pieniądze
Author: Japanexperterna.se
Source: http://www.flickr.com


pismo
Author: Julie Jordan Scott
Source: http://www.flickr.com


Czym jest symbol towarowy? Symbolem towarowym może być jakiekolwiek oznaczenie, które możesz zaprezentować w graficzny sposób, jeśli oznaczenie (poznaj szczegóły) takowe nadaje się do odróżnienia towarów jednej firmy od towarów drugiego przedsiębiorstwa. Symbolem towarowym jest szczególnie termin, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma produktu albo opakowania, a także melodia czy też inny sygnał dźwiękowy. W świetle orzecznictwa Urzędu Patentowego dominuje mniemanie, że za symbol towarowy nie możesz natomiast co do zasady uznać mieszanki zapachowej ani pojedynczego zabarwienia. Prawo osłonowe na symbol towarowy udzielane jest na mocy orzeczeń administracyjnej Urzędu Patentowego na okres dziesięciu lat. Na wniosek uprawnionego prawo osłonowe może zostać przedłużone na następne dziesięciolecia.
przedsiębiorca obowiązkowo musi zamieścić w składanym formularzu wykaz artykułów lub usług jak też wyznaczyć właściwe klasy towarowe i usługowe na podstawie Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług.