Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Programista - czyli wybierz zawód z przyszłością. O czym trzeba wiedzieć?

Najświeższe wpisy

Ekspansja nowoczesnych narzędzi odmienia nasze życie nie do poznania. Prawie każdy element naszego działania naznaczony jest informatyzacją. Różnego rodzaju software jest prawie wszędzie od telefonów, pralek po lodówki i zegarki. Jednocześnie ze wzrostem technologizacji życia rośnie popyt na twórców oprogramowania, którzy piszą skomplikowane systemy oraz aplikacje.

Liczy się, że dzisiaj na rynku brakuje około 50 tysięcy programistów i profesjonalistów IT, od inżynierów jakości po architektów aplikacji. Ażeby sprawdzić jak duży jest to problem wystarczy wyszukać w Google hasła jak choćby: “programista net Wrocław” czy też “java specjalista Warszawa” czy też “specjalista iOS”. Warto sprawdzić: ofery dla programisty net we Wrocławiu. Naszym oczom ukaże się ogromna ilość ofert pracy, które ciągle pojawiają się na portalach. Nic więc dziwnego, że firmy prześcigają się w sposobach werbowania zdolnych pracowników do swoich projektów. Największym zainteresowaniem cieszą się deweloperzy oprogramowania - osoby które opanowały w dobry stopniu technologie takie jak Java bądź też poprzez programistów znających Pythona po Android oraz iOS.
programista w pracy
Author: Sylvain Kalache
Source: http://www.flickr.com
Ażeby zrozumieć jak duże jest zapotrzebowanie wystarczy przejrzeć którykolwiek z serwisów z ofertami pracy z branży IT. Gdy myślimy o starcie nauki programowania należy (oprócz dokonania rozeznania, który język jest relatywnie łatwy w nauce) sprawdzić, jak kształtują się zarobki dla specjalistów z konkretnej technologii. Niezwykle ważnym aspektem jest również to, czy konkretna technologia jest perspektywiczna oraz czy będzie wykorzystywana w dalszym czasie.


Należy poświęcić się temu językowi oprogramowania, jaki w perspektywie kilku bądź kilkunastu lat nie zostanie uznany za przestarzały oraz wyjdzie z użycia. Takim perspektywicznym językiem, który wypada wziąć pod rozwagę jest na z całą pewnością czyli język stworzony przez korporację Microsoft i działający głównie w systemie Windows.

Ażeby sprawdzić jakim zainteresowaniem cieszy te rozwiązanie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: “programista net Wrocław” (tutaj), a wyświetli nam się duża liczba wyników z ofertami pracy. Oczywiście, programista - (kaemmerer.pl) jest w stanie pracować z niemal każdego miejsca gdzie jest dostęp do Internetu i jest to absolutny atut tej profesji. Jednak większość propozycji pracy pochodzi właśnie z dużych ośrodków jak Wrocław czy Warszawa oraz, w których mieści się ogromna ilość technologicznych firm.