Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Prowadzisz swój biznes? Chcesz nabyć samochód? Dowiedz się, co trzeba wiedzieć o leasingu samochodów.

Najświeższe wpisy

Jeśli masz swoją firmę i chcesz kupić auto koniecznie przeczytaj poniższy materiał.


Leasing – co to takiego?


Leasing to forma dzierżawy. Jeżeli zdecydujesz się na leasing, samochód nie będzie Twą własnością. Będziesz wyłącznie jego użytkownikiem.
finanse
Author: Bryant Surety Bonds
Source: http://www.flickr.com


Projektor instalacyjny z serii P
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


To rewelacyjna opcja dla przedsiębiorców a także tych, którzy wykonują wolny zawód albo pracują na umowę zlecenie. Kiedy decydujesz się na leasing także musisz wnosić miesięczne raty.

Zainteresował Cię ten post? Więc wejdź na naszą inną stronę - tam można zobaczyć tu (https://malowanielinii.com/) zajmujące treści, które dla Ciebie opracowaliśmy.

Jaka jest zatem różnica między leasingiem a kredytem? Leasing jest znacznie mniej ryzykowny. Dlaczego?


Bo w chwili, kiedy przestajesz uiszczać comiesięczne opłaty po prostu oddajesz auto do właściciela. W przypadku kredytu taka opcja nie wchodzi w grę. Jak widać leasing jest prostszą formą finansowania. Dodatkowym plusem jest ograniczenie formalności do koniecznego minimum. Aby leasingować samochód czasami potrzebujesz jedynie dowodu tożsamości oraz drugiego dokumentu ze zdjęciem.W przypadku, gdy zamierzasz poruszać się droższym autem będziesz musiał przedstawić zaświadczenie o zatrudnieniu i uzyskanych dochodach. Dodatkowo firma leasingująca poprosi Cię o informacje o wysokości Twych średnich miesięcznych dochodów, które uzyskałeś w czasie poprzednich sześciu miesięcy. Istotna będzie także forma Twego zatrudnienia oraz stanowisko, które piastujesz, wyciąg z konta bankowego z wpływami z ostatnich 3 miesięcy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji firma leasingowa poprosi Cię także dokumenty poręczyciela.


(ogólnie o leasingu samochodów)
Author: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.
Source: Firma XELLA Polska Sp. z o.o.


Dla kogo jest przeznaczony leasing?


Leasing jest znakomitą opcją dla przedsiębiorców, jak również dla osób fizycznych, tzw. leasing konsumencki. Możemy skorzystać z leasingu finansowego lub operacyjnego. Jeżeli zdecydujemy się na tą pierwsza opcję, zostaniemy właścicielami auta po zapłaceniu ostatniej raty. Czynność następuje automatycznie. Natomiast jeśli wybierzemy operacyjny możemy, ale nie jesteśmy zmuszeni do wykupu pojazdu. Kiedy uprzednio zdecydowaliśmy się na leasing operacyjny możemy bez żadnych konsekwencji zwrócić samochód firmie leasingowej. Jest to doskonała opcja dla osób, które chcą co jakiś okres wymienić samochód na inny.


Co, gdy przeoczymy termin deklarowanej opłaty?


By nie mieć zbędnych problemów powinniśmy wpłacać wskazaną w umowie kwotę w odpowiednim czasie. W przeciwnym wypadku musimy liczyć się z tym, iż firma leasingowa natychmiastowo zareaguje na brak należności.
Jakie są skutki dla tych, którzy zalegają z opłatą? Jeżeli opóźnienie wynosi ponad 30 dni, a klient nie spłacił dwóch i więcej rat, w większości wypadków musi się liczyć z wypowiedzeniem umowy. Jeśli spóźnienie dotyczy wyłącznie jednej raty, grożą mu tylko odsetki. Będzie zmuszony też ponieść koszty wezwań i upomnień.


Jednak, jeżeli opłacamy stale nasze zobowiązania leasing może nam w niektórych przypadkach zdecydowanie ułatwić pracę i życie.