Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Przybywa ofert zatrudnienia. Zobacz, w jakich branżach najwięcej

Najświeższe wpisy

Niektórzy będą mieć większy niż pozostali kłopot ze znalezieniem pracy, bo na ich wyuczony fach nie ma aktualnie popytu. Bywają też takie profesje, jakich przedstawiciele będą wchłonięci przez rynek pracy niemal „w każdej liczbie”.
kierownik zmiany
Author: Aaron Muszalski
Source: http://www.flickr.com


Sprawdziliśmy w urzędach pracy, kto liczyć może na propozycję zatrudnienia, natomiast komu niełatwo będzie znaleźć tam coś dla siebie.


Zawód nadwyżkowy to ten, na który występuje mniejsze zapotrzebowanie niż wynosi ilość osób, które poszukują w nim zaangażowania. W przeszłym roku najsporzej, gdyż aż dla 140 tys. osób, które deklarowały, iż posiadają kwalifikacje zbywcy, nie było propozycji pracy. Drugim z kolei nadwyżkowym zawodem był ślusarz, a trzecim technik ekonomista. Pracy bezskutecznie poszukiwało także wielu murarzy, mechaników, krawców oraz kucharzy.


Przyjaciele
Author: Maryland GovPics
Source: http://www.flickr.com


Poprzez zawód deficytowy rozumie się ten, na jaki występuje na rynku pracy większe zapotrzebowanie aniżeli wynosi ilość osób poszukująca pracy w owym fachu. Na rynku pracy najbardziej poszukiwani byli w przeszłym roku robotnicy gospodarczy, technicy biurowych prac oraz telemarketerzy. Jest również dużo ofert pracy na produkcji, częstokroć poszukiwany bywa kierownik zmiany.

Zaciekawił Cię nasz opis? Zajrzyj zatem do następnego zagadnienia i czytaj zbiorniki nierdzewne producent dużo o interesujących Cię zagadnieniach.

Na miejscowych rynkach pracy od dłuższego okresu trzyma się przewaga zawodów tak zwanych „nadwyżkowych” nad „deficytowymi”.
Świadomość tego, na które zawody jest obecnie zapotrzebowanie, jest więc niezwykle istotna. Wiedza o tym, w jakim kierunku się rozwijać albo przekwalifikować, może ułatwić szukanie zatrudnienia bądź znalezienie dla siebie tak zwanej niszy.