Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Przyczyny pojawiania się małżeńskich kryzysów, jakim sposobem można dać sobie z nimi radę

Najświeższe wpisy

Każda para miewa w swoim związku różne etapy. Raz jest wspaniale, miłość aż kwitnie między partnerami, a innym razem chcą się oni pozabijać lub rozstać i już nigdy więcej nie zobaczyć. W rzeczywistości jest niedużo par, jakie z czystym sumieniem by mogły stwierdzić o sobie, że nie miały żadnych problemów. W większości związków się one zdarzają, mają różne przyczyny i w sumie od samych małżonków będzie zależało, czy im się uda z tego wyjść bez rozstania.

wizyta upsychologa
Jednym z początkowych objawów kryzysu jest coraz większa obojętność i unikanie wspólnego rozmawiania. Nawet jeśli osoby będą razem żyły pod wspólnym dachem, to prowadzą osobne życie. Rozmowy ograniczają się do wymiany informacji, lecz poważniejsze problemy są unikane. W czasie kryzysu mogą się również pojawić wzajemne oskarżenia i pretensje, niekiedy dotyczące zupełnych błahostek, które są jedynie pretekstem do tego, aby sprowokować kłótnię. Jeżeli stan taki będzie dłużej trwał, to w miejsce wcześniejszego uczucia pojawić się może nawet nienawiść i wrogość do ukochanej kiedyś osoby - tutaj.

Najlepszym sposobem na to, żeby nie doprowadzić do takiego kryzysu będzie należyte dbanie o związek, przyda się także terapia (http://aleksanderdeyev.pl/) małżeńska. Kłótnie będą się zawsze zdarzały, dobrze jeżeli jednak nastąpi po nich pogodzenie bez chowania urazów. Jednak jeżeli para zajdzie w konflikcie zbyt daleko, to okazać się może, że bez profesjonalnego wsparcia nie uda jej się z tego wyjść. Jednak podstawą tego typu działań musi być chęć obojga partnerów do tego, żeby rozpocząć naprawę.Bez tego nawet najlepsza terapia małżeńska niewiele wskóra, i ewentualne spotkania będą jedynie stratą czasu i pieniędzy. Jeżeli decyzja o próbie naprawy związku będzie podjęta, to trzeba będzie znaleźć jakiś dobry gabinet psychologiczny warszawa, i tam z pomocą specjalisty rozpocząć naprawę relacji. W niejednym przypadku tego typu terapia będzie trwała miesiącami i będzie wymagała od obojga partnerów mnóstwa wysiłku i pracy. Lecz chyba warto podjąć próbę, bo nawet w najbardziej wydawałoby się beznadziejnych przypadkach jest zawsze jakaś szansa na poprawę.