Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Rady fiskalne dla przedsiębiorców

Najświeższe wpisy

Jak odliczyc internet? Podatnik - osoba fizyczna, która korzysta z internetu, może odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci. Od zeszłego roku zmniejszeniu uległa liczba osób mających ulgę na internet.


Z ulgi skorzystać można wyłącznie przez dwa następujące po sobie lata podatkowe. Ci, którzy dotychczas nigdy nie odliczali internetu od podatku, będą mogły to zrobić dwukrotnie, w zeznaniach za 2 następujące po sobie lata podatkowe. Od podatku odliczyć można nie tylko internet, z którego korzystamy w miejscu zamieszkania, ale również ten, do którego posiadamy dostęp w komórce, czy za pomocą modemu np. w laptopie. Ulga na internet dla jednego podatnika wynosi maksymalnie 760 zł na rok. Dowodem na tą ulgę mogą być faktury razem z dowodami zapłaty, potwierdzenia przelewu bankowego albo bankowe potwierdzenia zapłaty. Więcej na https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-jak-odliczyc-vat-od-wydatkow-na-media-przy-dzialalnosci-we-wlasnym-mieszkaniua fiskalna]Podatnicy którzy rozpoczynają ewidencję przy użyciu kasy kasy fiskalnej mogą odzyskać do 700 zł z tytułu jej zakupu - nie może to jednak przekraczać 90% ceny zakupionej kasy. Odliczenia można dokonać w składanej deklaracji VAT. Podatnicy którzy dokonują sprzedaży na rzecz os.fiz. nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, którzy nie korzystają ze zwolnienia, zobligowani są do prowadzenia ewidencji obrotu oraz kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących, zwanych potocznie kasami fiskalnymi . Nie używanie kas fiskalnych pociąga za sobą negatywne konsekwencje w postaci obciążenia podatnhttp://www.cenabiznesu.pl/-ulga-na-zakup-kasy-fiskalnej-a-zawieszenie-dzialalnoscicej 30% kwoty podatku naliczonego przy nabyciu towarów i usług za okres w którym podatnik nie stosował właściwego urządzenia rejestrującego.


Wyposażenie się w odpowiednie urządzenie to dość kosztowy zakup. Ceny kas rejestrujących kosztują w granicach 600 – 1 tys. zł. Ustawodawca przewidział dla podatników rozpoczynających ewidencjonowanie przy pomocy kasy fiskalnej możliwość częściowego zwrotu kosztów zakupu kasy. Podatnicy mogą odliczyć od podatku należnego kwotę na zakup każdej z kas fiskalnych zgłoszonych na dzień rozpoczęcia ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu netto, jednakże nie więcej niż 700 zł.

Leasing samochodu
W jaki sposób można odliczyć VAT od leasingu samochodu? Auto wzięte w leasing daje szereg możliwości jeżeli chodzi o odliczanie podatku VAT. Bierze się to głównie z faktu, że zamiast raty kredytu (bez VAT) przedsiębiorca spłaca w związku z autem ratę leasingową, zawierającą w sobie VAT. Dodatkowo tego przedsiębiorca ponosi koszty auta, tj. wydatki na benzynę, serwis i części, które też posiadają w sobie podatek. Więcej na
http://www.cenabiznesu.pl/-vat-2014-leasing-samochodu-od-1-kwietnia-2014-r