Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Razem z nami starzeją się nasze oczy - Najnowszej generacji metody leczenia, efektywnie spowalniają osłabianie wzroku

Najświeższe wpisy

Swoje apogeum zmysł wzroku uzyskuje w 20 roku życia. Inne schorzenia nabywamy poprzez oddziaływanie środowiska zewnętrznego. Początki starczowzroczności, tzn. osłabienia ostrości widzenia poprzez stwardnienie siatkówki, pojawiają się w wieku ok. 40 lat. Wiele chorób oczu można już zaliczyć do cywilizacyjnych, bardzo często wiążą się ze sposobem życia, jaki prowadzimy.

Warto także pamiętać , że oczy, nazywane poetycko zwierciadłem duszy, nie tylko uwidaczniają nasze uczucia, ale i same na nie mocno reagują. Inaczej mówiąc – są tak samo nieodporne na stres, jak pozostałe narządy naszego ciała. Najwyraźniej rozwój cywilizacji nie najlepiej oddziałuje na nasze widzenie. A jakie są tego rezultaty dla naszych oczu?

Zaćma – choroba utrudniająca życie!
Author: Bird&Co.
Source: Bird&Co.
Dalekowzroczność lub krótkowzroczność, astygmatyzm, katarakta, jaskra (informacje dla pacjentów). Zaćma starcza jest bardzo częstą chorobą oczu, powodującą powolne pogarszanie się widzenia. Dolegliwość ta nie objawia się bólem a jedynym jej przejawem jest powolne i łagodne pogarszanie się percepcji. Obraz staje się niewyraźny, pokazują się zaburzenia widzenia kolorów.Obecnie wykorzystuje się innowacyjne sposoby leczenia katarakty (usuwanie zaćmy). Najnowszej generacji pozbywanie się katarakty oparte jest na bezinwazyjnej metodzie przy zastosowaniu urządzenia laserowego. Fakoemulsyfikacja nie wymaga stosowania igły i szwów, umożliwia usunięcie zaćmy starczej, we wszystkich stadiach rozwoju.

Zdrowe oczy
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Po paru godzinach od zabiegu można wrócić do domu. Gdy tylko odczujemy, że z naszym postrzeganiem dzieje się coś złego, powinniśmy szybko zapisać się na wizytę do poradni okulistycznej. Nowoczesne metody leczenia, z dobrym skutkiem hamują osłabianie wzroku.

Obok katarakty wysoce niebezpieczną i jedną z bardzo często występujących schorzeń naszych oczu jest jaskra. Nie leczona jaskra zawsze prowadzi do ślepoty. Usuwanie jaskry, obejmuje przede wszystkim branie pigułek obniżających ciśnienie wewnątrz gałkowe a także farmaceutyków odżywiających nerwy wzrokowe. Czasem niezbędne jest usuwanie operacyjne jaskry, którego celem jest wstrzymanie choroby.