Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Rehabilitacja stawu kolanowego właściwą drogą powrotu do sprawności

Najświeższe wpisy

Kontuzje kolana są niezwykle bolesne, a dodatkowo bardzo często potrafią wyeliminować z poważniejszej aktywności sportowej. Dlatego tak ważne jest, aby z miejsca iść do ortopedy oraz wszcząć właściwe leczenie, aby jak najszybciej wrócić do całkowitej sprawności, szczególnie gdy sport jest niesłychanie istotną sferą naszego życia. Poza lekami – najczęściej przeciwbólowymi bądź przeciwzapalnymi - zasadnicza jest rehabilitacja stawu kolanowego.

Rehabilitacja po wypadku
Rehabilitację trzeba rozpocząć jak najwcześniej, by nie doprowadzić do zaniku mięśni. Nawet, jeżeli ortopeda musiał unieruchomić kończynę, możemy wykonywać ćwiczenia izometryczne. Polegają na napinaniu mięśnia czworogłowego, który jest umieszczony tuż nad kolanem. Gdy unieruchomienie nie będzie potrzebne, zakres ćwiczeń, jakie można robić, będzie dużo większy. Na początek dobrze jest rozpocząć od stopniowego zginania kolana, jednakże nie przemęczajmy się za mocno.Lepiej jest zwiększać swoją sprawność małymi krokami, a nie z miejsca rzucać się na głęboką wodę, w ten sposób tylko sobie szkodząc. Następnym ćwiczeniem może być podnoszenie nogi – bez obciążenia, a potem np. z woreczkiem albo skarpetką pełną piasku. Można ćwiczyć aż do momentu uczucia niewielkiego bólu w mięśniach. Ćwiczenia robi się w seriach, najlepiej kilka razy na dzień, nie zapominając o precyzji i nie przeciążaniu obolałej nogi. Rehabilitacja - więcej w serwisie - stawu kolanowego to również szereg zabiegów przeprowadzanych w przychodni rehabilitacyjnej. Jednym ze szczególnie popularnych jest krioterapia, czyli schładzanie nogi, aby zlikwidować ból oraz stan zapalny. Kolejnym zabiegiem jest pole elektromagnetyczne, które przykłada się do chorego miejsca, co także redukuje obrzęk i doznanie bólu. rehabilitacja (zobacz zobacz ofertę terapii manualnej we wrocławiu)

rehabilitacja
Author: Rose Physical Therapy Group
Source: http://www.flickr.com
Prądy interferencyjne to z kolei typ prądów – jakie zabiegi będą dla nas właściwie? O tym przesądzi doktor, gdyż nie każdy zabieg można zastosować, gdy na przykład mamy śruby w kolanie, wymagane do utrzymania jego stabilności, które przypuszczalnie będziesz mieć przez całe życie. Dokuczliwe kontuzje nóg przydarzają się nie tylko osobom uprawiającym sport, mogą trafić się każdemu. Jeśli i tobie przyszło się zmagać ze stłuczeniem, naderwaniem mięśnia lub skręceniem, najpierw skonsultuj z ortopedą, a później dokładnie stosuj się do zaordynowanej przez niego rehabilitacji, by nieduża dolegliwość nie zamieniła się w poważniejszy problem.