Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Rozliczanie PITa czeka każdego z nas, dlatego warto wiedzieć jak się za to brać samodzielnie

Najświeższe wpisy

PIT – raz w roku rozlicza go każdy z nas. Jednocześnie sporo osób za tym konkretnym obowiązkiem nie przepada. Przecież wiąże się on z koniecznością uzupełniania dokumentów i z koniecznością robienia wielu wyliczeń. Natomiast, kiedy wpiszemy coś źle, popełnimy jakiś błąd, mogą na nas zostać nałożone kary. Nie jest to rzecz jasna nic miłego. Pół biedy, gdy pracujemy w jednym miejscu – wówczas rozliczenie PIT-u nie jest zbytnio zawiłe.

rozliczenia
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Gorzej natomiast, gdy pozyskujemy dochody z wielu źródeł, a dodatkowo jeszcze dotyczą nas rozmaite ulgi podatkowe. Z jednej strony to dla nas dobrze, z drugiej jeśli chodzi o biurokrację – źle. Przeciętnemu Kowalskiemu łatwo przecież jest się w tym wszystkim pogubić. Co więc zrobić, kiedy nadchodzi moment rozliczenia PIT-u, a my nie mamy na to tak naprawdę ochoty i czujemy, że nie damy rady? W takiej sytuacji korzystnym rozwiązaniem może być powierzenie tej kwestii po prostu innej osobie. W końcu występuje cała masa fachowców, którzy chętnie się tym za nas zajmą. Będą wiedzieli, jak wypełnić wszelkie rubryczki, jak dokonać rozmaitego rodzaju obliczeń, a także, jak przekazać 1% podatku. Właśnie – to także jest dość istotna kwestia. Wiele osób spośród nas czuje potrzebę, aby zrobić coś dobrego dla innych. Jednak często nie mamy zupełnie pomysłu, co by to właściwie mogło być. A nawet jeśli taki pomysł mamy, to nierzadko zazwyczaj brakuje nam na to czasu bądź motywacja jest zbyt słaba. Warto zatem chociaż raz na rok przekazać ten 1% podatku. To nas zupełnie nic nie kosztuje, a dla kogoś może mieć duże znaczenie. Nie jest to także zbyt dużo dodatkowej pracy przy uzupełnianiu zeznania podatkowego.podatek
Source: flickr.com
Dobrze się zatem zastanówmy, zanim wybierzemy konkretny cel, na jaki chcielibyśmy przekazać swój podatek. Rzecz jasna wokół nas jest mnóstwo potrzebujących osób, nierzadko więc trudno zdecydować - Ale z pewnością są wśród nich takie osoby, które zwrócą naszą większą uwagę. Nierzadko jest też tak, że mamy kogoś takiego w najbliższym otoczeniu – wtedy wybór jest jednoznaczny. Każdy z nas ma jakieś priorytety, każdy ma zwykle inne podejście do tego rodzaju spraw. Z tego też powodu najlepiej samodzielnie przeanalizować tę kwestię i zdecydować, na jaki cel możemy przeznaczyć swój 1% podatku.