Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Najświeższe wpisy

Za rozrachunek z urzędem skarbowym zabierz się od razu. Wprawdzie masz na to jeszcze sporo czasu, bo zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, lecz nie oczekuj na ostatni dzwonek (szczególnie, gdy możesz otrzymać zwrot podatku).


Warto wcześniej gruntownie sprawdzić: co, na której podstawie i w ramach którego limITu masz prawo potrącić w PIT za rok 2016, jako że dzięki temu można zaoszczędzić.
Unikniesz także pośpiechu oraz zdenerwowania, a to może być przyczyną kosztownych pomyłek. Wyjaśniamy, jak wypełnić PIT-37 - krok po kroku. Przy wypełnianiu deklaracji rocznej nieodzowny będzie PIT-11, jaki powinieneś otrzymać od swojego pracodawcy (bądź zleceniodawcy). Gdy w ciągu roku wykonywałeś pracę w kilku punktach, musisz skompletować zaświadczenia od wszystkich chlebodawców. Mieszczą one dane tyczące się przychodów, kosztów ich osiągnięcia jak też pobranych w przeciągu roku zaliczek i składek.


firma - fotografia
Author: Agencia de Noticias ANDES
Source: http://www.flickr.com


wykres
Author: eGospodarka.pl
Source: eGospodarka.pl


Począwszy od stycznia 2015 wiążą nowe wzory formularzy podatkowych PIT-37, PIT-36, PIT-38, PIT-36L oraz załączników PIT-D oraz PIT-O. PIT 37 uzupełniasz, jeśli odbierałeś np. wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od nagromadzenia informacji o swoich dochodach i pobranych przedpłatach. Jeżeli jesteś pracobiorcą etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie albo o dzieło, musisz uzyskać od chlebodawców formularz PIT-11. Na górze blankietu wpisujesz własny numer PESEL względnie NIP. PESEL jest dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej a także nie są objęte podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-okres-wypowiedzenia-umowy-o-prace) VAT.
NIP będzie dla drugich osób - np. płatników podatków, składek na ZUS. W pozycji numer 5 wpisujesz rok 20156. Selekcjonujesz sposób opodatkowania zaznaczając w poz. 6 należyty kwadracik.