Error message

  • Notice: Trying to get property 'body' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property 'format' of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/pomozkacperkowi.pl/includes/menu.inc).

Schorzenia kręgosłupa jako schorzenie cywilizacyjne w obecnych czasach

Najświeższe wpisy

Schorzenia kręgosłupa stają się w naszym społeczeństwie chorobą cywilizacyjną. Bóle sprawiają, że staramy się jak najmniej ruszać i przybieramy nienaturalną sylwetkę. A to wiedzie do nadwątlenia mięśni i przeciążeń. Zwyrodnieniom kręgosłupa sprzyjają defekty postawy, tusza, siedzący tryb życia, schylanie się i unoszenie ciężkich rzeczy na wyprostowanych nogach. Zwyrodnienia kręgosłupa, dyskopatia i rwa kulszowa to choroby, jakie nastręczają konsultacji medycznej. Jeśli powodem bólu nie jest uszkodzenie dysku, lecz ubytek elastyczności i harmonijnej ruchomości kręgosłupa, wówczas leczenie kręgosłupa polega na stopniowym wykluczaniu istniejących limitów ruchomości.

badania
Dokonuje się tego za pomocą indywidualnie dobranych ćwiczeń, posiadających na celu sukcesywne przywracanie zwyczajnej elastyczności tkanek - odkryj więcej tu. Jest to przebieg powolny, dlatego w tych sytuacjach nie można spodziewać się szybkiego rezultatu terapii, jaka musi trwać nieco dłużej. Jest także pewna grupa pacjentów , u jakich zbadanie kręgosłupa nie okazuje jakichkolwiek odchyleń z wyjątkiem złego nawyku postawy. Postaci te, na ogół pracujące w pozycji siedzącej, po paru godzinach odbierają nieokreślone bóle grzbietu, zazwyczaj pomiędzy łopatkami.

W ich przypadku likwidacja przyczyny bólu polega na szczegółowej edukacji w obszarze korekcji postawy, niekiedy też specjalnych ćwiczeniach, ułatwiających formowanie się prawidłowego nawyku postawy. EMG jest celowe w rozpoznawaniu wielu schorzeń neurologicznych i systemu mięśniowego.Zamierzeniem owego badania jest ocena funkcji układu mięśniowego, a także obwodowego układu nerwowego. EMG jest celowe w ocenie wielu schorzeń nerwowo-mięśniowych, albowiem zezwala umiejscowić zmiany chorobowe w mięśniach, wyznaczyć ich wymiar i charakter, a również wyznaczyć dynamikę procesu chorobowego w danym mięśniu - odkryj więcej. Badanie elektromiograficzne jest możliwość wykorzystać w celu rozpoznania dystrofii mięśniowych, stwardnienia bocznego atroficznego, czy rdzeniowego zaniku mięśni. EMG jest stosowane również w celu oceny chorób, w biegu których doszło do uszkodzenia nerwów na skutek ich ucisku, jak też miastenii.