Error message

  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object in block_block_view() (line 247 of /var/www/vhost/pomozkacperkowi.pl/modules/block/block.module).

Sezonowa praca w większym mieście - omówienie sytuacji na rynku biorąc na ostrze Warszawę

Najświeższe wpisy

Praca sezonowa cieszy się sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród różnych studentów. Oni bowiem uczestniczą w dwóch przerwach semestralnych – zimowej i letniej. Ta druga to aż trzy miesiące, dlatego trudno się im dziwić, że chcą sobie w tym czasie dodatkowo zarobić i po prostu zwiększyć budżet, oczywiście na kolejny rok akademicki.

Rzecz jasna na wsi zawsze znajdzie się jakiegoś rodzaju praca (zobacz https://www.eena.pl/produkcja-oferty-pracy.html) sezonowa, choćby przy owocach – truskawkach albo malinach, jak wygląda natomiast ta sytuacja w większym mieście? W niniejszym tekście rozważymy tą kwestię i za przykład weźmiemy Warszawę. Praca sezonowa w Warszawie – w jakim obszarze to możliwe? Jak możemy znaleźć ciekawe oferty pracy w tym zakresie?
praca sezonowa
Author: Texas State Library and Archives Commission
Source: http://www.flickr.com
Zacznijmy od zaprezentowania możliwości prac sezonowych w dużym mieście. Do głowy przychodzi od razu praca w gastronomii. Na pewno lato to okres wzmożonego ruchu turystycznego i wiele restauracji czy barów szuka pomocy do pracy właśnie na wakacje. To prawda i dlatego tak wielu studentów korzysta z takich ofert i nikogo to nie zaskakuje. Niemniej jednak możliwości pracy jest o wiele więcej, a ostatnimi czasy szczególnie wśród studentów popularne są sortownie. Pracownicy sortowni mogą bowiem pozyskać naprawdę sporą ilość gotówki w dość krótkim czasie . To jak najbardziej spora zaleta i możliwość spróbowania swoich sił w całkowicie innej branży. Mamy sporo rodzajów sortowni, w których pracę dostaną zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To jednakże zwłaszcza mężczyźni są zainteresowani tego rodzaju karierą, bowiem wiele sortowni wymaga od pracowników siły fizycznej. Nie dziwi więc, że panie głównie będą szukały pracy w roli kelnerki czy barmanki, a mężczyźni odnajdą się w całkowicie innej branży.warsaw.jpg|R|W=200|ALT=warszawa]Niezależnie jednak od tego, jaki typ pracy chcemy wybrać, to tak czy siak należy wpierw tę pracę jakoś znaleźć. Tu z pomocą przychodzi agencja pracy Timberworks z Warszawy, która ma w swojej bazie sporą liczbę ofert pracy i rozmaitego typu propozycji dla młodych, jak i starszych osób. Warto skorzystać z ich usług jeżeli nie mamy czasu na samodzielne szukanie pracy bądź na przykład nie mamy pojęcia jak się za to zabrać i gdzie znaleźć najlepsze oferty.